Dlouho nečekaně krotcí tygři naštěstí vystrčili drápy až po přestávce

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. BŠ Tygři Praha 83:69
Body: Mrázek 21, Jelínek 17 (3x3), Suchomel 14, Pluhař 11, Ulrych 8, Folta 5, Mikuláš 5, Š. Vlček 2

Skvělý vstup domácích do  utkání (8-0) nezastavil ani krátký výpadek (8-7) a pak přišla úžasná exhibice,  během níž vypadali tygři jako ochočené bezbranné šelmy, jimž pardubické šapitó vůbec nesedlo. Po první třetině se tak zdálo být  utkání rozhodnuté (30-10),  a protože i druhá půle přes první úspěšné prvky ve hře tygrů nepřinesla žádný zásadní obrat, šli domácí do šatny s neuvěřitelným osmadvacetibodovým náskokem. Jenže vrchní krotitel tygrů, bývalý reprezentant Petr TREML, zřejmě  podal svým šelmičkám v šatně syrové maso a ty mu pak začaly jeho péči vracet měrou vrchovatou. Domácí pod jejich tlakem úplně vypadli z role, sebedůvěra a jistota z první půle náhle byla tatam a skóre se povážlivě začalo snižovat. Porážka o 18 bodů za čtvrtinu dostala zápas do extrémního napětí a  i v poslední části byli dlouho tygři jistější a dravější. Až samotný závěr přinesl určité zklidnění a nevídaný  zvrat v zápase naštěstí neskončil výhrou  po přestávce úžasně bojující tygří smečky. Pro naše hráče velmi cenné a povzbuzující vítězství a zároveň velké varování – tohle by příště nemuselo dopadnout  zdaleka tak šťastně jako v sobotu. Za první poločas pochvala pro všechny, za druhý pro nikoho, útočnou produktivitou příjemně překvapil JELÍNEK.

Báječné nedělní dopoledne se smutným koncem pro naše bojovníky

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. Sokol Pražský 82:87 po prodloužení
Body: Mrázek 28, Mikuláš 16, Ulrych 11, Jelínek 11, Suchomel 10, Folta 3, Pluhař 2 (validita 20 !!!), Š. Vlček 1, Votava 0.

Výhra v sobotním utkání vlila našim hráčům novou krev do žil i před nedělním duelem s vysoce favorizovanými  pražskými sokoly.  Oba týmy se předháněly v rychlosti,  agresivitě i přesném zakončení a tak byl k vidění mimořádně atraktivní a zajímavý boj, v němž sice sokolové byli po většinu utkání o chloupek vpředu, ale domácí nic nevzdávali za žádných okolností a konečně se zase jednou rvali o výsledek  jako v dobách největší slávy pardubické mládeže. Kdyby navíc tahounovi týmu MRÁZKOVI sedlo utkání nejenom herně, ale i střelecky (trojky 9/0), určitě by nedošlo až do prodloužení a radovali bychom se z dalšího vítězství.  Tento klíčový hráč týmu neudělal v zápase vůbec nic špatně, přestože neslezl z placu, ale jeho jindy nejsilnější zbraň – střelba z dlouhé vzdálenosti  - ho bohužel zradila. Za zmínku kromě extrémního nasazení hráčů stojí skvělý výkon Pepy PLUHAŘE. Přes pouhopouhé dva bodíky na kontě celková užitečnost 20 znamená úžasný defenzívní výkon, jemuž vévodily dva nádherné bloky ve vysokohorském prostoru. Ten druhý, pár vteřin před koncem normální hrací doby, byl doslova úchvatný a zvedl diváky navzdory vládním nařízením ze sedadel. Snad tím nerozšířili koronavirus v naší hale!

Zápas, který snesl ta nejpřísnější měřítka,  hodně naklonila ve prospěch sokolů třetí čtvrtina, ale bojovnost našich hráčů ho dostala až do prodloužení. Ani k němu nemuselo dojít, kdyby nezbabrali za vyrovnaného stavu při  time outu naplánovanou akci a zrealizovali ji ve vítězný koš. Na druhou stranu právě po ztrátě při ní vznikl sokolí brejk, který hasil PLUHAŘ výše zmíněným blokem na rozmáchnutého sokola pod naším košem. Do prodloužení  vstoupili hosté šesti body vůdčího sokola RŮŽIČKY v řadě(celkem jich nasázel 32) a vcelku v poklidu ho ovládli. Všichni přítomní však odcházeli z haly s dobrým pocitem, že pardubický ani český basketbal by na tom nemusel být do budoucna vůbec špatně.