Upravit stránku

U23 - V první lize nestačila Beksa na pražské GBA

GBA : Beksa Pardubice 90:82

V neděli vycestoval tým první ligy na zápas do pražských Stodůlek proti týmu GBA Praha. Od týmu GBA jsme očekávali rychlý basketbal a především velmi dobré individuální dovednosti všech jejich hráčů. Ihned od začátku zápasu se naše předpoklady začaly naplňovat. Opět nás tlačila bota pod košem, kde naši hráči bohužel nejsou velkého vzrůstu a tak měli velké problémy s urostlými protihráči. Díky útočnému doskoku a rychlému přechodu do útoku se soupeř brzy dostal do vedení, které postupně navyšoval. V poslední čtvrtině jsme již zaostávali o 20 bodů, nicméně zvýšenou agresivitou na obou stranách hřiště jsme dokázali soupeře dostat pod tlak a přibližně 2 minuty před koncem utkání jsme se dotáhli na rozdíl dvou bodů. Bohužel soupeř ihned kontroval úspěšným tříbodovým pokusem a získal tak do koncovky více klidu. Poslední minuty si již soupeř pohlídal a zápas tak skončil výsledkem 90:82 pro GBA.

U19 - Dvě prodloužení v Ostravě

BCM Orli Prostějov : Beksa Pardubice 68:70

S týmem juniorů nás v sobotu čekalo těžké utkání na půdě Prostějova. Po předchozím nevydařeném víkendu, kdy jsme prohráli obě utkání, jsme byli připraveni odčinit naše zaváhání. Ihned od úvodu zápasu jsme začali určovat tempo hry. Soupeř nebyl v prvních minutách dostatečně koncentrovaný a my jsme se tak dostali do vedení. Bohužel se nám nepodařilo tuto sníženou koncentraci využít lépe a odskočit tak soupeři více. Prostějov se ještě před koncem první čtvrtiny vrátil do hry a dokonce zvrátil vedení na svou stranu. Od té doby jsme již tahali za kratší konec. Ještě přibližně v polovině poslední čtvrtiny jsme prohrávali dvojciferným rozdílem, nicméně naši svěřenci ještě zmobilizovali všechny své síly dotáhli zápas do napínavé koncovky, ve které jsme dokázali zvítězit rozdílem 2 bodů. Konečný výsledek tedy byl 70:68 v náš prospěch.

BK Snakes Ostrava : Beksa Pardubice 101:87

Po vítězném zápase v Prostějově jsme se přesunuli na sever Moravy do Ostravy. Ačkoli jsme se probudili do mrazivého rána, věděli jsme, že na hřišti nás budou čekat horké chvíle. V domácím zápase nás totiž Ostrava dokázala vcelku hladce porazit, a tak jsme jim měli co vracet. Do zápasu jsme opět vstoupili lépe než soupeř a po první čtvrtině jsme se ujali vedení o 6 bodů. Po zbytek zápasu jsme si mírné vedení stále udržovali a tak utkání dospělo do vyrovnané koncovky. 3 vteřiny do konce utkání jsme po faulu poslali na čáru trestného hodu domácího Zikla. V ten moment jsme vedli o jeden bod. Zikl proměnil pouze jeden trestný hod a tak jsme měli po timeoutu možnost rozhodnout zápas po nacvičeném signálu. Bohužel to se nám nepodařilo a zápas tak dospěl do prodloužení. V prodloužení se ani jeden z týmu nedokázal výrazněji odpoutat. Za vyrovnaného stavu jsme však měli opět možnost poslední střely, ale z volné pozice za tři body se nám opět nepodařilo zápas rozhodnout. Šlo se tak již do druhého prodloužení. V něm už nám došly síly a soupeř nás tuto pětiminutovku přehrál. Nakonec jsme tak podlehli Ostravě 101:87.

U15 - Výkony/nevýkony žáků v Brně přinesly 50% zisk

Tygři JBC Brno : Beksa Pardubice 73:85
Body: Kret 24 (11 doskoků, 7 získaných míčů, 4 bloky, 4 asistence), Provazník 10 (15 doskoků, 4 asistence), Horký 10 (5 získaných míčů, 4 doskoky, 4 získané fauly), Šindelář 10, Chmelík 7 (5 doskoků), M. Půlpán 7, O. Husták 5 (5 doskoků, 5 bloků), A. Husták 4 (4 doskoky), Fidler 4, Kouba 2, Plaček 2, Mrázek 0.

SAM BŠM Brno : Beksa Pardubice 70:65
Body: Provazník 32 (9 doskoků, 7 získaných faulů, TH 8/8, ale i 5 ztrát), O. Husták 9 (8 doskoků, TH 5/5), Chmelík 9, Kret 8 (7 doskoků, dlouhé dvojky 4/0, trojky 4/0), Šindelář 4 (8 doskoků, 4 ztráty), M. Půlpán 2 (6 asistencí), Fidler 1 (5 doskoků), Horký 0 (celková střelba 6/0).

Jak jsme se před dvěma týdny vraceli z Moravy nadmíru spokojeni s předvedenou produkcí našeho týmu, tak z Brna jsme jeli s hodně zvláštními pocity. Nenápaditý, pomalý, hodně individualistický projev týmu přímo kontrastoval s minulými zápasy. Zatímco v sobotu jsme ještě dokázali alespoň  chvílemi soupeře přitlačit a získat nějaký bodový náskok, v neděli se nám to nepodařilo vůbec. Po oba dny jsme ale do utkání vstoupili laxně, nenabuzeně, s tvářemi hráčů pokeru, což bylo úplně nepochopitelné. Jako by se hráčům tentokrát nějak hrát nechtělo, působili hodně zabrzděným dojmem a nebylo možné to změnit po dobrém ani po zlém. Prostě to tentokrát nebyl dobrý víkend, a to i přesto, že nakonec jsme mohli přivézt klidně všechny body. Koncovku nedělního zápasu ovšem po zásluze zvládli lépe hráči domácího BŠM, byť v ní dvakrát o bod prohrávali. Naposledy po trojce  po osobně  nevydařené sobotě a i mátožném vstupu do nedělního utkání nakonec výborného PROVAZNÍKA  dvě minuty před koncem. Tím však bodová produkce našeho týmu skončila a soupeř neomylným proměňováním trestných hodů doházel náš nepovedený duel k zasloužené výhře. Jediným hráčem, který zaslouží pochvalu za obě utkání, byl rozehrávač Marek PŮLPÁN, v sobotu výborný KRET byl v neděli jenom svým slabým odvarem a právě tahle skutečnost našemu týmu hodně přitížila.  V závěru nedělního zápasu o sobě konečně dával hodně vědět i CHMELÍK, ostatní měli chvilkové světlé okamžiky, jež vzápětí korigovali dětskými naivními kiksy v útoku či v obraně. Za zmínku určitě stojí odhodlanost bratří HUSTÁKŮ pomoci týmu a jejich urychlený přesun ze španělského basketbalového kempu přímo z pražského letiště k sobotnímu zápasu. Kéž bychom podobný přístup viděli i od dalších hráčů a rodičů! Před nedělním zápasem si  při rozcvičování bohužel Adam zlomil prst na ruce a nějakou dobu nám nepomůže.

Další utkání sehrajeme již ve středu 7. března, kdy v dohrávce v naší hale přivítáme  od 18.15 hodin lepšící se a nebezpečný tým pražské Sparty.

U11 - Nejmladší minižáci míří na MČR z 1. místa

Beksa Pardubice : Královští Sokoli HK 83:13

Beksa Pardubice : Basket Svitavy 57:41

V sobotu nás čekala poslední fáze kvalifikace na Národní finále. Doma jsme přivítali Hradec Králové a Svitavy. V prvním souboji dne proti HK jsme od začátku zápasu diktovali tempo hry a nepřipustili jsme žádný zvrat až do konce utkání. Dobrou obranou a rychlým útokem jsme zvyšovali náskok až na konečných 83:13. V našem druhém zápase jsme chtěli odčinit porážku Svitav z jejich palubovky. Chlapci do zápasu vstoupili velmi dobře. Koncentrovaným a týmovým výkonem se ukázali všichni hráči. Svitavským jsme nedovolili rychlý protiútok, kterým nás u sebe porazili. Skvěle žila lavička a výsledkem byla výhra a výsledek 57:41. Postup ze skupiny z 1. místa. Nyní kluky čeká příprava na mistrovství ČR v Hradci Králové, kde budou muset zlepšit každou herní činnost.

Beksa Pardubice : Sokol Hradec Králové 52:29

Beksa Pardubice : Sokol Hradec Králové 60:36

Nedělní odpoledne přivítala pardubická hala hradecké lvice. V nadstavbové části východočeské soutěže jsme uhlídali a zajistili 1.místo. Chlapci do zápasů vnesli stejnou energií jako v sobotu. Tlačili v obraně a nedovolili lvicím snadno skórovat. V prvním zápase jsme mohli jít do mnohem většího vedení ovšem naší neschopností dát koš se nám to nepodařilo. V druhém zápase už tomu tak naštěstí nebylo. Zápasy jsme ukončili jasnými výhrami 52:29 a 60:36. Další utkání proti SŠB Pardubice nás čekají až za měsíc.