Upravit stránku

(U17) Vstup do nadstavby kadetům vůbec nevyšel

Sparta Praha – BK VIVIDBOOKS Pardubice 62:54
Body: Folta 20, Hřebík a Vondráček po 8, Vomáčka 6, Kubánek a Bílek po 5 a Soldán 2.

O uplynulém víkendu jsme se po delší pauze zaviněné covidem dostali k prvním zápasům nadstavby extraligy U17. Sobotní soupeř Sparta Praha, který doposud nezvítězil, nám připravil nezvyklý sobotní čas (10:00). O půl sedmé ráno jsme tak již čekali na vlakovém nádraží připraveni si dojet pro dva body za výhru. Začátek utkání nasvědčoval tomu, že papírově slabší soupeř nebude klást větší odpor. Bohužel byl opak pravdou. Vedení, které jsme po pár minutách získali, naše borce uchlácholilo. V dalším průběhu, dle mého, byli v očekávání, že zápas bez většího zápalu a nasazení dovedou k úspěšnému konci. Soupeř se na nás ale bodově dotáhl po našich hloupých ztrátách a v našem družstvu začala převládat nervozita, která se projevovala neúspěšnými otevřenými střeleckými pokusy a minimální snahou hrát agresivně na koš. Sparta hrála po většinu zápasu zónu, do které jsme bohužel byli bezzubí a s 8% úspěšností za 3 body jsme odcestovali zpět domů v pochmurné náladě. Vymlouvat se nemůžeme ani na to, že nám díky zranění chybělo 5 hráčů ze základní rotace a utkání jsme odehráli v 8 lidech. V této době se nám to nestalo poprvé. Bohužel jsme v předchozích situacích podobného charakteru k utkání přistoupili s naprosto jinou mentalitou! Jediný, kdo odehrál svůj standart byl Tomáš Folta a Ondřej Vomáčka. Ostatní nemálo zaostali za svými možnostmi a schopnostmi. Za zmínku stojí 6 ztrát Michala Bílka, ústředního rozehrávače a kapitána týmu, aniž by na něj byl vytvořen nějaký větší tlak, ale i úspěšnost našich „střelců“ Adama Vondráčka (10/1) a Tomáše Hřebíka (5/0) z trojkového oblouku.

BK Lions Jindřichův Hradec - BK VIVIDBOOKS Pardubice 98:79
Body: Danko 20, Hřebík 18, Folta 15, Bílek 13, Soldán 8 a Vondráček 5.

V neděli jsme odjeli na zápas do Jindřichova Hradce, kde jsme se prezentovali naprosto odlišnou hrou a nasazením oproti sobotnímu utkání. Pomohl i návrat Matěje Danka, který v sobotu neodcestoval ze zdravotních důvodů. Ač výsledek o 19 bodů vypadá dost jednoznačně, soupeře jsme až do poslední čtvrtiny velmi potrápili a vítězství jim rozhodně nedali zadarmo. O konečném skóre rozhodli až poslední minuty zápasu, kdy soupeř neminul skoro jedinou střelu. Po tomto zápase jsem kluky pochválil za předvedený výkon a bojovnost. A  vyjímaje pár chyb, nebylo moc co hráčům i v dané sestavě vytýkat. Škoda jen, že v podobném duchu nebyl i sobotní zápas. V takovém případě by ani na minutu nebylo pochyb o tom, kdo získá body za vítězství. Velmi povedený výkon tentokrát předvedl Bílek, který kromě bodů i vcelku slušně naše borce řídil, dále také tradiční opora týmu Folta. Jediné co jim však udělalo černý puntík nad výkonem bylo celkem 9 ztrát, které společně nasbírali. Skvěle zahráli pak Hřebík a Danko, což byli i naši top skóreři zápasu. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výkon Jakuba Soldána, který neodehrál vůbec špatný zapas, ikdyž to byly pro něj první zápasy v extralize U17 a vcelku slušně zastoupil s covidem pozitivního Michala Prouzu na stejném postu. Na opačné straně ani toto utkání nevyšlo Adamu Vondráčkovi, který je dlouholetou oporou ročníku 2005, bohužel v poslední době se střelecky trápí. Pevně ale věřím, že se zvedne a tým se na něho bude opět moci spolehnout !

(U14) Ostravský dvojboj zvládli mladší žáci na 50%

Poslední dobou nás netrápí ani tolik karantény, jako dlouhodobá zranění. Do uhelného kraje jsme tak museli vyrazit v malém počtu bez zraněných opor týmu: Míča, Suchomel, Valenta.

Snakes Ostrava - BK VIVIDBOOKS Pardubice 63:79
Body: Janovský 17, Avuk 15, Zdobinský 11, Urbánek a Klement po 8, Rolenc 7, Tichý 6, Štěpánek 4, Kolík 3.

V první čtvrtině sobotního utkání jsme se vzpamatovávali po náročné cestě. Mělli jsme problém přizpůsobit se tropickým podmínkám v hadím hnízdě a tak si soupeř nesl do druhé čtvrtiny náskok 15 bodů. Ve druhé čtvrtině zahnalo naše tříbodové dělostřelectvo Zdobinský, Tichý a Kolík domácí hejno na útěk. Díky tomu a také díky skvělé obraně jsme čtvrtinu vyhráli 28:4 a do druhého poločasu jsme tak vstupovali s mírným vedením, které jsme ještě navýšili a bez větších problémů do konce zápasu udrželi.

NH Ostrava - BK VIVIDBOOKS Pardubice 93:60
Body: Avuk 16, Janovský 12, Kolík 10, Štěpánek 8, Tichý 7,  Rolenc 3, Horák a Zdobinský po 2.

V neděli nás čekalo utkání s dosud neporaženými borci z NH Ostrava. Po první čtvrtině, kdy jsme svedli vyrovnaný souboj, se domácí ujali pětibodového vedení. Bohužel druhá čtvrtina už nenabídla pohled na vyrovnaný basketbal jako ta první. Nátlaková obrana domácích nám způsobila velké problémy a mnoho ztrát, neboť jsme situace pod tlakem nezvládali s chladnou hlavou a udělali jsme mnoho chyb vlastním zaviněním. Nepomohla ani velká neúspěšnost střelby na útočné polovině. Navíc během ČTYŘ MINUT na hřišti si stěžejní Adam Avuk připsal 4 fauly a tak jsme byli nuceni dokončit čtvrtinu bez možnosti střídání. Díky tomu nás domácí fyzicky udolali 29:2. Do druhého poločasu oba týmy vyslaly to nejlepší, ale bohužel i přes velmi bojovný výkon našich hráčů už jsme velkou bodovou ztrátu nedokázali zvrátit na naši stranu a pouze jsme udrželi vyrovnanou hru.