(U23) Trenérská premiéra v 1. LM pro Adama Konvalinku

Basketbal Olomouc vs. Beksa Pardubice 89:85
Body: Svoboda 23, Čejka 15, Petric 12, Výcha 10, Baťa 7, Brožek 6, Tkadlec 5, Kalný 4, Hřebík 2, Svojanovský 1

S jasným cílem připsat si první vítězství (po 3 těsných prohrách) vyrazil tým U23 do Olomouce. Adam Konvalinka měl k dispozici kompletní sestavu. Základní pětice hráčů (Svoboda, Petric, Kalný, Baťa, Výcha) vlétla do zápasu velmi dobře a kvalitní hrou na obou polovinách hřiště si Beksa vypracovala vedení 23:12 po první čtvrtce. Co se dařilo na začátku, nepokračovalo dále už ve druhé části hry, kterou Pardubice ztratili poměrem 32:14. Od této chvíle to byla spíš basketbalová přetahovaná než basketbalová podívaná. Konečný výsledek mínus 4 body pro Beksu znamenal další těsnou porážku. Beksa tak v 1. lize mužů na vítězství stále čeká. PRvní výhru můžou muži připsat v pátek na domácí palubovce proti BK Opava "B". Utkání začíná ve 20:00.

(U19) K juniorům se připojil Ondra Kočvara

Slavoj Litoměřice vs. Beksa Pardubice 61:78
Body: Kočvara 19, Vondra 18b. a 10d., Kalný 16, Boháček a Hřebík po 7, Provazník 5, Rolenc 4, Vlček 2.

Ydea Liberec vs. Beksa Pardubice 52:84
Body: Vondra 15, Kočvara 14, Boháček, Dvořák a Hřebík po 11, Kalný a Svojanovský po 6, Rolenc a Provazník po 5.

Junioři BK Pardubice sehráli dvě výborná utkání na severu Čech, ve kterých si připsali dvě vítězství. K týmu se před 14 dny připojil Ondra Kočvara, který vnesl do herního projevu, především na útočné polovině, potřebný klid a rozhled. Zapojení Ondry výrazně oživilo naše podkošové hráče (Vondra, Kalný, Rolenc) a útoční projev tak vypadal velmi kompaktně. Další utkání sehraje Beksa doma proti týmům Prostějova a Ostravy.

(U15) Houpačka ve Stodůlkách – hrůza, paráda, děs!

BA Sparta Praha vs. Beksa Pardubice 58:65
Body: Fiedler 25(14 doskoků), Hřebík 14(8 doskoků, 6 ztrát), Holub 10(7 získaných faulů, 4 zisky), Bílek 6(12 doskoků, 4 asistence, 6 ztrát), Vitvar 6(4 doskoky), Kysilka 4(8 doskoků).

Den otevřených dveří v pardubické obraně v prvním poločase, kdy průvan v ní způsobil  zejména nezadržitelný domácí plejer KRAMOSIL (22 bodů za poločas), jenž byl u všeho podstatného, co se na hřišti událo.  Naopak v našem týmu se prosazoval jedině výborný FIEDLER a zejména díky němu bylo ještě ve druhé půli vůbec o co hrát. Důrazná domluva o poločase zabrala, naši hráči náhle dokázali zastavit lavinovité protiútoky domácích a při hře do pěti obránců už to najednou nebylo pro Sparťany zdaleka tak jednoduché jako do poločasu. Výsledek? Vedení o bod po třetí části hry, poté dokonce zisk sedmibodového náskoku, mírné vedení po celou závěrečnou desetiminutovku, ale těžko pochopitelný kolaps v posledních dvou minutách – z 61 – 65 na 68 – 65. Vítězství doslova proklouzlo mezi prsty a zklamaným hráčům zbyly oči pro pláč. Snad si všichni uvědomí, že nikoli ta zbabraná koncovka, ale diletantský přístup k plnění obranných povinností do přestávky rozhodl tenhle veledůležitý mač, který může hodně promluvit do boje o první čtyřku tabulky a tím postup či nepostup do jarní extraligy.

USK Praha vs. Beksa Pardubice 57:67
Body: Holub 16(13 doskoků, 9 zisků, 6 asistencí, 5 získaných faulů, 7 ztrát), Fiedler 14(19 doskoků, 5 získaných faulů, 7 ztrát), Bílek 13(8 doskoků, 4 ztráty), Hřebík 9(5 doskoků, 10 ztrát!), Vitvar 6(4 doskoky), Krejčík 3, Barcal 2, Kysilka 2, Novák 2.

Naši hráči vstoupili tentokráte do zápasu koncentrovaně a záhy vedli 5-14. Domácí však další odskočení neumožnili, do čtvrtiny stáhli na 14-18 a v té druhé šli do mírného vedení (naposledy 29-28 v 17. minutě hry). Od té doby převzali režii zápasu zpět do svých rukou naši hráči, do poločasu otočili stav na nadějných 33 – 42 a svůj náskok v podstatě dlouho s přehledem udržovali.  Slabší chvíle na úvod čtvrté čtvrtiny sice domácí přiblížily na čtyřbodové manko (54 – 58), ale další drama se nekonalo a zasloužená výhra putuje do Pardubic. Čtyři týmy (Jindřichův Hradec, Sparta, Litomyšl a BK)n se tak ve zbývajících osmi duelech poperou o jedno postupové místo do extraligy, když o prvních třech postupujících z této skupiny (Nymburk, Písek a Kbely) asi nemůže být diskuzí a poslední USK nějakou naději sice stále má, ale už to bude mít hodně složité.

I přesto, že nebyl až tak dominantní jako v sobotu, musíme znovu pochválit FIEDLERA, až na poslední čtvrtku boje i HOLUBA, zlepšení oproti sobotě prokázal BÍLEK, od druhého vstupu na hřiště se chytil VITVAR, své si uhrál KREJČÍK, více naopak po skvělém vstupu do sezóny očekáváme od HŘEBÍKA a rovněž Aleš KYSILKA má v sobě daleko větší potenciál než předvedl v neděli. Výhra se rozhodně nerodila snadno, o to cennější ale může mít v konečném účtování význam.

Další výsledky:

(U13)
Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 81:29
Body: Haman 14, Lejsek 12, Provazník 9, Charvát a Bílek po 8, Knol 7, Votava 6, Kolík 5, Zdobinský a Novotný po 4, Panuška a Sládek po 2.
Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 89:36
Body: Haman 13, Charvát a Kolík po 12, Provazník 10, Lejsek 8, Kalhous, Zdobinský a Novotný po 6, Bílek, Knol, Votava a Sládek po 4.

V sobotu se tým U13 poprvé představil na domácí palubovce, kde přivítal tým ze Svitav. Soupeř přijel i se svými stěžejními hráči Bryškou a Špačkem, a tak úkol byl jasný.  Ubránit tyto dva borce. To se nám podařilo a s přehledem jsme obě utkání vyhráli. Zdobil nás hlavně rychlý přechod do útoku. Velmi pozitivní bylo zapojení posil z Jaroměře, které nám v budoucnu můžou hodně pomoci.  Všichni kluci podali dobrý výkon, ovšem budeme muset začít shánět kvalitnější zápasy, jelikož zde v kraji žádné neodehrajeme,  a tyto zápasy nás nikam neposouvají. Za dva týdny vyjedeme na palubovku Královských Sokolů. Do té doby se zaměříme na všechny aspekty hry.