Upravit stránku

(U17) Kadeti naznačili zlepšení

Beksa Pardubice : NH Ostrava 88 : 68

Body: Hřebík 19, Bílek 18, Kalný a Eisenvort 12, Provazník 8, Boháček 6, Vlček 5, Šrámek a Janů 3, Černický 2

Zatížení sprchou kritiky, která se snesla na jejich hlavy po utkáních v Liberci a Litoměřicích, vstoupili do prvního boje na domácím hřišti naši kadeti s velkým odhodláním, ale i značnou dávkou nervozity. Úvod zápasu tak přinesl vyrovnané skóre, od poloviny první čtvrtiny však přece jen domácí zejména zásluhou produktivního HŘEBÍKA získávali půdu pod nohama a do poločasu si zajistili nadějný šestnáctibodový náskok. Ten se však záhy rozplynul jako pára nad hrncem, když úvod třetí části naši hráči doslova prospali a prohráli 0-13! Nádech hutníků však měl naštěstí jepičí trvání, naši hráči si uvědomili po time outu svoje povinnosti na hřišti a zejména zásluhou nejlepšího hráče na hřišti ve druhé půli Leoše BÍLKA už další šanci soupeři nenabídli. Konečné skóre je možná pro Ostravany poněkud kruté, ale to nic nemění na zaslouženém dělení bodů do extraligové tabulky. Nová huť nadále čeká na první výhru, naši hráči se jí napotřetí dočkali.

Beksa Pardubice : Snakes Osrava 68:65

Body: Svojanovský 15, Hřebík 14, Eisenvort 12, Černický 8, Bílek 7, Vlček a Boháček 4, Šrámek a Janů 2

V neděli naše hráče čekal o poznání tvrdší oříšek. Druhý ostravský celek má velkou kvalitu, kterou podpořil sobotní přesvědčivou výhrou na půdě vždy nebezpečného Nymburka. Úvod ale přesto patřil po sobotě hodně nahecovanému našemu týmu, bohužel se slibný vstup nepodařilo naplno využít k zisku vícebodového náskoku. Poprvé v sezóně se v našemu týmu objevil Michal SVOJANOVSKÝ a v mnoha ohledech i přes jistou nesehranost s ostatními mu výrazně pomohl. Sebevědomí ostatních hráčů s přítomností svojí dlouholeté opory rázem stouplo, zvýšila se celková soudržnost týmu na hřišti ve chvílích, kdy to zrovna úplně herně nevycházelo. A to bylo opět zejména v úvodu třetí čtvrtiny (ve čtvrtém zápase počtvrté stejný příběh), kdy ostravští hadi byli všude rychleji než pardubičtí koně a získali až jedenáctibodové vedení na svoji stranu. Tady zafungovala zkušenost a hráčská vyzrálost předpokládané opory týmu, která pomohla krizi včas zažehnat a po jedenáctibodové smršti domácích se začínalo prakticky od nuly. Z utkání se stala přetahovaná o každý bodík a teprve těsně před koncem šli naši hráči do šestibodového vedení. Stačila ale chvilka nepozornosti a hosté znovu srovnali. Naši hráči v posledním útoku dvakrát s velkými obtížemi uvedli míč z autu do hry, překonali velký tlak soupeře a snažili se důsledně plnit pokyn trenérů ve smyslu „radši prodloužení než ukvapené zakončení“. To se jim nakonec vyplatilo, když pár desetinek vteřiny před koncem vypustil z ruky dalekonosnou trojku Michal SVOJANOVSKÝ a zápas rozhodl. Paradoxně tento osud potkal znovu nešťastného trenéra hostí Davida PANÁČKA, který stejným způsobem v Pardubicích přišel o výhru před dvěma roky trojkou ČERNICKÉHO. Pak že se historie neopakuje… Za bojovnost zaslouží pochvalu všichni hráči, klíčovou roli ale tentokrát sehrál kromě SVOJANOVSKÉHO Tadeáš VLČEK, jenž snad konečně pochopil svoji správnou roli v týmu a závěr utkání odehrál přesně podle představ trenérů. Kdo ale tentokráte svoji roli nezvládl vůbec, to byla dvojice rozhodčích Mycak – Krejsa. Ta kupila jednu chybu za druhou a vnášela do už tak hodně žhavých hlav všech aktérů obrovský chaos, který nechápal nikdo z přítomných. Tihle dva pánové byli v neděli nejslabšími hráči na hřišti a trenérům dalo opravdu hodně práce kočírovat nejen svoje hráče, ale i sebe samotné.

(U14) Poklidný víkend mladších žáků

Sokol Vyšehrad : Beksa Pardubice 56:107

Body: Půlpán 20, Bílek 15, Ulrych 14, Bareš a Vlček 10, Procházka 9, Smolný, Votke a Pletánek 6, Kakrda 5, Král 4 a Žváček 2.

Brandýs n/Labem : Beksa Pardubice 54:83

Body: Půlpán 27, Vlček 16, Ulrych 13, Bareš 8, Procházka 7, Votke 6, Smolný, Pletánek a Král 2.

Tento víkend nás čekali soupeři ze spodní části tabulky a byli jsme tedy bráni jako favoriti. A v obou zápasech jsme to potvrdili. Jak v sobotu, tak i v neděli jsme zápas začali šňůrou 10:0 a zbytek utkání jsme s přehledem kontrolovali. Jediné, co bych jako trenér svým svěřencům vytkl, jsou občasné výpadky v obraně a to hlavně ve hře 1 na 1. Po většinu zápasu hráči plní pokyny, které po nich chceme na výbornou, pak ale najednou přijde dvouminutový úsek, kdy jsme na hříšti jako jedna velká omalovánka ! Na druhou stranu musím své koně pochválit za skvěle odvedenou práci, až na těch pár zmíněných výpadků.

(U13) Rozdílné zápasy s Havlíčkovým Brodem

V sobotu naši starší minižáci 2 utkání VP s Jiskrou Havlíčkův Brod.V prvním utkání jsme bohužel po velkém boji prohráli o koš. Bohužel se nám v něm nepodařilo ubránit nejlepšího hráče soupeře a pak nás může hodně mrzet spousta neproměněných šancí z pod koše.Jinak kluci bojovali po celý zápas a za to zaslouží pochvalu. Ve druhém zápase jsme nastoupili mnohem koncentrovaněji. Hned od začátku jsme začali budovat mírný náskok a postupně jsme ho do poločasu navyšovali až na 20 bodů. Po poločase jsme ještě přidali a konečný o více než 30 bodů hovoří za vše.Kluci nejen bojovali ,ale také proměňovali šance které si vytvořili a to bylo základem pro hladké vítězství.

Beksa Pardubice : TJ Jiskra Havlíčkův Brod 55 : 57

Body: Bílek 15, Fecko 9, Rampach 8, Chimiák 7, Fiedler 6, Šrámek 4, Kment 3, Vondráček 3

Beksa Pardubice : TJ Jiskra Havlíčkův Brod 75 : 43

Body: Fiedler 12, Novák a Bílek 10, Fecko 9, Rampach 8, Kment a Chimiák 5, Kotěra a Soldán 4,Vondráček a Svačina 3, Šrámek 2

(U12) Stále neporažení!

V neděli jsme zavítali na palubovku Adfors Basket Litomyšl, kde jsme sehráli dvě utkání.

První utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané, až na konci 2. Čtvrtiny se nám povedlo odskočit na rozdíl 10 bodů! Do druhého poločasu jsme již vstoupili s větším klidem a v prvních 4 minutách, jsme soupeře přehráli poměrem 14:2, na což už domácí tým nedokázal nijak odpovědět a tak na konci zápasu svítil na tabuli výsledek 48:72 pro Beksu!!! V zápase se tradičně ukázala trojice hráčů FIEDLER, CHIMIÁK, FECKO a z části se nám podařilo oživit i kapitána týmu Matyáše KMENTA, který přeci jen dlouho zpracovával tréninkové dávky na soustředění! Velmi dobrý zápas odehrál i Martin PATLEVIČ, který svoji obranou trápil domácí útočníky!

Beksa Pardubice : Adfors Basket Litomyšl 72:48

Body: Chimiák 24, Fiedler 14, Fecko 8, Kment 8, Patlevič 8, Soldán 5, Šrámek 3, Kotěra 2

Druhý zápas vypadal velmi podobně, ze začátku vyrovnaný, ale koncem 2. Čtvrtiny jsme se znovu odtrhli a to na rozdíl 14 bodů! Postupem času jsme náskok zvyšovali a zvyšovali, až se zastavil na podobném výsledku jako v předchozím zápase 43:74! Na závěr bych chtěl velmi poděkovat rodičům, kteří přijeli držet palce až do Litomyšle, ale i těm, kteří je drželi doma nebo v práci, Děkujeme!!!

Beksa Pardubice : Adfors Basket Litomyšl

72:48 Body: Chimiák 18, Fiedler 12, Fecko 12, Kment 9, Soldán 8, Kotěra 7, Šrámek 5, Svačina 2, Znamenáček 1