U23

Basketbal Olomouc : Beksa Pardubice 84:70

V neděli jsme odehráli již druhý zápas této sezóny. Tentokrát jsme hráli na půdě soupeře jimž byl Basketbal Olomouc. V prvním poločase jsme si dokázali vybudovat slibné vedení o 14 bodů, jehož jsme docílili především díky agresivní obraně a rychlému přechodu do protiútoku. V druhém poločase jsme však bohužel nedokázali eliminovat podkošové hráče Olomouce a tak jsme začali postupně přicházet o slibný náskok z první půle. I přes zlepšený herní projev ke konci zápasu jsme již rozjetého soupeře nedokázali zastavit a zapsali jsme si tak již druhou prohru. Konečný stav 84:79. V dalším kole nás čeká na domácí palubovce BC Nový Jičín.

U19

Beksa Pardubice : Kondoři Liberec 76:56

V prvním zápase této sezóny proti Kondorům Liberec jsem se dlouho nemohli dostat do tempa a celý první poločas jsme hráli velmi vyrovnaný zápas. Ve třetím dějství jsme ale zabrali a zrychlenou hrou, jež byla podpořena především zlepšenou obranou jsme dokázali soupeři odskočit na výraznější bodový rozdíl. Ve čtvrté čtvrtině jsme však bohužel opět ubrali a tak náš náskok dále nenarůstal. Zvítězili jsme 76:56.

Beksa Pardubice : Slavoj Litoměřice 68:63

Zápas proti Litoměřicím jsme hráli již v devět hodin ráno a naši hráči nastoupili do zápasu jakoby ještě spali. Podobně jako v sobotním zápase jsme se nedokázali prezentovat rychlou hrou, což byla voda na soupeřův mlýn. Celý zápas jsme si udržovali mírné vedení avšak v úplném závěru se dokázal soupeř přitáhnout a mač dospěl do vyrovnané koncovky, ve které jsem vítězství uhájili. Konečný stav tedy nakonec byl 68:63. Do příštích zápasů bychom chtěli určitě zrychlit naší hru a odčinit tak naše dalo by se říci líná představení z tohoto víkendu.

U15

Beksa Pardubice : Tygři Praha 95:60

BODY: Provazník 29 (14 doskoků, 4 zisky), Horký 17 (9 doskoků), Plaček 14 (5 doskoků)), Škoda 11 (6 asistencí, ale i 7 ztrát), Hejzlar 5, Fidler 4 (6 zisků), Chmelík 4 (9 doskoků), M. Půlpán 4 (6 zisků, 4 asistence), Šidlichovský 4, Šindelář 2, Kouba 1 (5 doskoků), Mrázek 0.

Zápas začal na jednu branku a po čtvrtině hry se zdálo, že tygři mají poobědovou siestu. Bez větších obav tak domácí usadili klíčovou oporu PROVAZNÍKA na lavičku, tygři ale okamžitě vycítili šanci na hodně bezbrannou oběť a pořádně vystrčili drápy. Za 5 minut zkorigovali stav o 10 bodů a málem se začínalo znovu. Návrat PROVAZNÍKA na hřiště sice tygří tlak pozastavil, ale osmibodový náskok v poločase se nejevil nijak bezpečným. Až ve druhé polovině třetí čtvrtiny se domácím definitivně podařilo tygry zkrotit a odskočit na sedmnáctibodový rozdíl. Tím období tygřího vzdoru skončilo, zápas znovu dostal jednoznačný směr a do tygří klece padal jeden míč za druhým. Konečná výše skóre ale příliš neodpovídá průběhu hry, který byl podstatně vyrovnanější. Hlavním důvodem výhry bylo úplné paralyzování tygřího náčelníka WEIGA na rozehře, který místo svých obvyklých 30 bodů jich dokázal v Pardubicích nastřílet pouhopouhých 10. Kromě PROVAZNÍKA je třeba vyzdvihnout hodně aktivní výkon ŠKODY, byť trochu pošramocený 7 ztrátami, a HORKÉHO, jehož bylo v sobotu opravdu plné hřiště. Premiéru v našem dresu si odbyl Honza ŠIDLICHOVSKÝ a hned naznačil velké možnosti. Konkurence narůstá, a to je hodně dobře!

Beksa Pardubice : BA Nymburk 85:63

BODY: Provazník 22 (14 doskoků, 7 získaných faulů), Šindelář 22 (3x3, 5 zisků, 4 získané fauly), Plaček 11 (5 doskoků, 3x3), Chmelík 6 (10 doskoků), Fidler 4 (4 zisky), Horký 4 (6 doskoků), Šidlichovský 4, Kouba 2, M. Půlpán 2, Hejzlar 0, Škoda 0.

Nymburští hráči kladli v neděli velký odpor a využívali v prvním poločase hodně slabou produkci domácích hráčů k udržení vyrovnaného skóre. Až v poslední minutě druhé čtvrtiny domácí zabrali a odskočili na 8 bodů. Po přestávce konečně začal hrát trošku podle našich představ ŠINDELÁŘ a tak letos poprvé někdo vedle tradičního střelce PROVAZNÍKA překročil hranici 20 nastřílených bodů v utkání. Už v sobotu naznačil zlepšení PLAČEK a v neděli ho třemi trojkami potvrdil. Oproti tomu ŠKODŮV výkon byl absolutně bezkrevný a tento hráč si musí uvědomit, že jenom opakované stabilní výkony ho dovedou do pozice plnohodnotného hráče, neboť jedna vlaštovička jaro nedělá. Nestabilita výkonů jednotlivých hráčů je asi největším problémem tohoto týmu, všichni mají obrovský potenciál, ale na hřišti ho málokdy dokážou uplatnit. Chvílemi se tomu začíná blížit Marek PŮLPÁN, jenž, pokud nepřehání držení míče, začíná být hodně platným hráčem. Za zmínku stojí i působení kapitána FIDLERA – proč má úseky, v nichž je nejlepším hráčem na hřišti a úseky, v nichž dokáže být neviditelný? Snad je to tím, že loni téměř celou sezónu promarodil a že zřejmě ještě dlouhé manko nedokázal kondičně úplně dohnat. Málokdo na hřišti odvádí takové penzum práce jako CHMELÍK, ale jeho výkonům tuze chybí bodová produktivita. Vzhledem k počtu minut strávených na hřišti by měl v každém zápase dosáhnout minimálně dvoucifernou hodnotu vstřelených bodů.

Ukazuje se ovšem, že celá tahle skupina žákovské ligy může být hodně protkána heslem „můj dům – můj hrad“ a že každá výhra zvenku může mít cenu zlata. Oproti loňské sezóně v ní není ani jeden vyložený outsider.