U19 Folimanku ani Beksa nedobyla

USK Praha : Beksa Pardubice 78:64

Body: Svoboda 14, Čejka 13, Svojanovský 11, Voráč 8, Pešík a Picka po 5, Knol a Tkadlec po 3, Baťa 2.

V pátek jsme odjeli na palubovku USK Praha dohrát odložený zápas. Již před zápasem jsem si byli vědomi, že nás nečeká nic lehkého, jelikož soupeř tuto sezónu ještě neokusil hořkost porážky. Chtěli jsme tak být prvním týmem, jež je porazí. Bohužel úvod zápasu této touze ani zdaleka neodpovídal. Hráči USK vstoupili do zápasu s o mnoho větším úsilím a koncentrací. Než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali 14:0. Zlepšenou obranou a zvýšenou agresivitou na útočné půlce jsme se však dokázali vrátit do zápasu. Bohužel dostat se do vedení se nám už ale nepodařilo. Po konci zápasu tedy svítilo na tabuli skóre 78:64. Pozitivní jistě bylo nasazení a odhodlání hráčů se do zápasu vrátit, avšak vstup do zápasu byl tristní a nakonec se ukázalo, že i rozhodující. Do příštích zápasů bychom tedy měli vstupovat o mnoho koncentrovaněji a ne se prvních 5 minut zápasu pomalu zahřívat na provozní teplotu.

U23 Drama až do konce

Beksa Pardubice : BK Opava B 72:20

Body: Nalevanko 22, Němec a Brožek po 10, Tkadlec 9, Formánek 7, Petric a Suchánek po 5, Potoček a Večeřa po 2.

V pátek jsme chtěli navázat na úterní vítězství z Prostějova a připsat si čtvrtou výhru. V hale na Dukle jsme přivítali rezervní tým Opavy. V průběhu utkání jsme se ale nemohli pořádně rozeběhnout a stále jsme hráli do plných a na každý koš jsme se nadřeli. Bohužel jsme nedokázali plně využít naši výškovou převahu a v koncovce zapařili několik jasných pozic. Za pozitivum se dá počítat naše aktivita na útočném doskoku. Jen to lépe využít bodově, ale nejvíce si vážíme nesmírné bojovnosti. K vítězství to hráči dotáhli velkou bojovností a nevzdali se ani přes nepříznivý vývoj skóre. Připsali jsme si velmi cenné vítězství.

U19 První prohra s sezóně

Beksa Pardubice : Snakes Ostrava 74:83

Body: Výcha 18, Svoboda 15, Čejka 13, Tkadlec 8, Picka 6, Voráč 5, Baťa 3, Pešík, Knol a Suchánek po 2.

V sobotu jsme nastoupili proti týmu Snakes Ostrava. Již před zápasem jsem si byli vědomí, že nás čeká velmi silný soupeř, který hraje velmi houževnatě. Již od prvních minut bylo znát, že soupeř nepřijel zápas pouze odehrát, ale že je odhodlán proti nám zvítězit. Bohužel, nejspíše vlivem delšího období bez zápasů, jsme nebyli příliš konkurenceschopní. Soupeř nás přehrával především bojovností a celkově jeho touha po výhře byla o mnoho vyšší. Ke konci zápasu jsme alespoň kosmeticky upravili skóre avšak zcela dotáhnout soupeře se nám nepodařilo. Konečný výsledek 74:83.

Beksa Pardubice : Orli Prostějov 79:72

Body: Čejka 22, Svoboda 16, Picka 13, Výcha 12, Tkadlec 5, Suchánek 4, Pešík 3, Voráč a Svojanovský po 2.

Proti Prostějovu: V neděli jsme nastoupili proti Prostějovu. Hned od prvních minut jsme chtěli odčinit zaváhání z předchozího dne. Náš výkon byl oproti sobotě o mnoho kvalitnější avšak k dokonalosti nám vždy chyběly malé detaily, které nás však v součtu značně limitovaly. Několikrát v průběhu zápasu jsme měli našlápnutu k tomu se soupeři nadobro odpoutat, ale bohužel nikdy se nám to nepodařilo. A tak dospěl zápas do téměř vyrovnané avšak z našeho pohledu stále kontrolované koncovky. Konečný výsledek 79:72.

U15 Žáci vedli v Litoměřicích v základní době necelou minutu, ale na plichtu to nakonec stačilo

Slavoj Litoměřice : Beksa Pardubice 86:94

Body: Provazník 28 (19 doskoků, 4 získané fauly, TH 6/6, 4 ztráty), Šindelář 17 (10 doskoků, 6 získaných faulů, trojky 4/0), Kret 13 (7 doskoků, 5 získaných faulů), Chmelík 12 (5 doskoků, trojky 3/2), Škoda 87 (5 doskoků), Fidler 7 (9 doskoků, 4 získané fauly, 4 zisky), M. Půlpán 3 (5 doskoků), O. Husták 2 (5 doskoků), Plaček 2.

Zahrát dobrý basket v Litoměřicích se zdá být pro Pardubice nesplnitelným snem. Tím spíš, když začnete utkání stylem nedáš dostaneš a nepochopitelně prospíte úvod zápasu. Pardubická obrana měla den otevřených dveří a útočné snažení většinou končilo na obroučce. Z větší dálky než zpod koše se tým trefil za celý zápas z 39 pokusů celkem osmkrát… Dlouho nebyl o poločase ze šatny Pardubic slyšet takový řev jako tentokrát. Polomrtvý nesoustředěný a přitom absolutně vyděšeným dojmem působící tým bylo třeba probrat. Pak přišla sázka trenéra na jednu kartu: šanci dostalo ve druhé půli pouhých 5 jakžtakž bojovně vyhlížejících hráčů – PROVAZNÍK, KRET, ŠKODA, ŠINDELÁŘ a FIDLER s úkolem zabránit pohromě. Kdykoli se ale poté tým nadechoval zlepšenou obranou k obratu, dostal trojku či jiný zázračný koš a tak byli domácí neustále v tří až devítibodovém vedení. Teprve v 36. minutě naši hráči dokázali srovnat na 65-65 a záhy na chviličku překlopit vedení na svoji stranu. Za necelou minutu vedli 67 – 70, ale domácí další trojkou srovnali. To už byl po vyfaulování KRETA na hřišti CHMELÍK a za znovu nepříznivého stavu 74-70 šel na hřiště místo dalšího vyfaulovaného hráče - ŠKODY - Marek PŮLPÁN. A právě tito dva hráči sehráli závěr utkání vskutku mistrovsky a dovedli ho do prodloužení, v němž již domácím citelně chyběly síly a poprvé v utkání tahali za kratší provaz. Tentokrát vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým, ale na to se historie ptát nebude a dva cenné body putují proti proudu Labe do Pardubic.

USK Praha : Beksa Pardubice 42:92

Body: Provazník 25 (12 doskoků, střelba mimo „bednu“ 9/1), Šindelář 15 (8 doskoků, 4 zisky), A. Husták 12 (8 doskoků, 6 zisků), O. Husták 12 (15 doskoků), Kouba 8, Mrázek 6, Plaček 5 (6 doskoků, 5 zisků, 4 ztráty), M. Půlpán 5, Fidler 2 (7 zisků), Škoda 2, Chmelík 0 (9 doskoků).

Obvyklé drama na Folimance se po první čtvrtině změnilo na selanku, v níž si s větší či menší chutí do hry zahrálo všech 11 přítomných hráčů, když nemocný KRET odjel po zápase v Litoměřicích do Pardubic. Příjemně překvapili bratři HUSTÁKOVI, KOUBA a MRÁZEK, zápas naopak absolutně nesedl hrdinovi z Litoměřic CHMELÍKOVI. Jenom průměrné výkony opět stačily Jakubu PROVAZNÍKOVI k suverénnímu ovládnutí střelecké produktivity týmu, ale celkově od tohoto hráče stále očekáváme trošku výraznější projev v mezihře.

U15 B Vyrovnaná bilance z Nové Paky

Nová Paka : Beksa Pardubice 58:64

Body: Hejzlar 18, Kvapil 17, Vlček 16, Procházka 7, Kakrda 4, Votke 2. Nová Paka : Beksa Pardubice 56:78 Body: Kvapil 18, Hejzlar 8, Dvořák 7, Vlček 5, Procházka 4, Kakrda 2, Sádovský 2.

V obou zápasech nebyla u kluků k vidění žádná chuť po hře, či bojovnosti. Jedinou vyjímkou byla třetí čtvrtina ve druhém zápase, ale to je bohužel velice málo. Naším největším týmovým problém je, že starší hráči nedokážou ty mladší vyburcovat, namotivovat nebo jakkoli povznést do víru hry. Radši s ostatními jenom splynou a chodí po hřišti jako tělo bez duše, kvůli jednomu neúspěšnému pokusu o to dát koš. Dalším nedostatkem je, že většina hráčů stále nechápe důležitost odstavení po střelbě a tím dáváme soupeři opakovanou možnost skórovat. Nicméně se nenecháme rozhodit jedním nepříliš povedeným výjezdem a naopak se zaměříme na naše chyby, které propříště eliminujeme a vynahradíme skvělou podívanou.

U11 Nejmladší minižáci dominují

Havlíčkův Brod : Beksa Pardubice 23:132 a 20:117

V sobotu 11.11. se naši nejmladší minižáci utkali s týmem Havlíčkova Brodu. Obě utkání nenabídla velká drama. Jak v prvním tak ve druhém zápase si zahráli všichni kluci. A ani jeden nezklamal. V druhém zápase jsme mohli dokonce vidět i hezké kombinace hoď a běž. V trnem v oku snad zůstává jen neproměněné trestné hody, na kterých budeme muset zapracovat. Výsledky 132:23 a 117:20 jenom ukazují dominanci v naší soutěži. Ovšem za necelý měsíc se naši minižáci utkají také s neporaženým týmem a to se SŠB Pardubice. Kluky nečeká nic lehkého, ale doufáme že náš tým nezastaví ani SŠB.