U15 - Žáci obávaným jižním supům rychle přistřihli křídla

Beksa Pardubice : Jižní Supi Praha 101:62
Body: Šindelář 21 (5 doskoků, 3 trojky), O. Husták 20 (13 doskoků, 5 zisků, 4 bloky), Kret 18 (6 doskoků, 4 ztráty), Provazník 8 (10 doskoků, 4 zisky, 4 asistence), M. Půlpán 8 (5 zisků), T. Půlpán 8 (6 doskoků), Hejzlar 6 (4 získané fauly), Chmelík 4 (5 doskoků), Kouba 4, Horký 2, Plaček 2, Fidler 0.

Po vstupním koši hostů následovala osmnáctibodová šňůra našich hráčů a tak bylo o všem rozhodnuto v prvních pěti minutách. Po delší době naši žáci předvedli výkon odpovídající jejich schopnostem a možnostem a soupeře už k sobě přiblížit nepustili, ačkoli využívali celou lavičku s výjimkou nachlazeného FIDLERA, jenž odehrál pouze vstupní šestiminutovku. Dobrými výkony na sebe upozornilo zejména trio ŠINDELÁŘ, KRET a O. HUSTÁK, pochvalu zaslouží i M. PŮLPÁN, T. PŮLPÁN a HEJZLAR.  Trošku za očekáváním naopak zůstal kvartet přeloučsko-holických hráčů,  který  snad s výjimkou nadějných okamžiků PLAČKA  nedokázal  přítomné ničím zaujmout. Jenom KOUBOVY zapařené šoupáky divákům určitě zůstanou v paměti…

Oslabené sojky nakonec uštvány, ale že to byla dřina

Beksa Pardubice : BK Sojky Pelhřimov 90:80
Body: Kret 35 (14 doskoků, 7 zisků, 4 asistence, 4 získané fauly. 4 bloky, 4 ztráty), O. Husták 16 (15 doskoků, 4 získané fauly, 4 ztráty), Šindelář 15 (8 doskoků, 4 ztráty), Provazník 14 (6 doskoků, 4 ztráty), M. Půlpán 5, Hejzlar 4, T. Půlpán 1, Horký 0 (4 ztráty), Chmelík 0, Fidler 0.

Do utkání s premiantem soutěže naši hráči vtrhli s přesvědčením,  že tenhle zápas zvládnou a konečně dokážou porazit i celek z absolutní špičky tabulky. Jenže sojky to nechtěly dopustit, hrály svůj jednoduchý a účelný basketbal  podpořený  dobrou střeleckou úspěšností a po celý první poločas byly lepším týmem.   Teprve po přestávce začaly lehce vadnout, a to zejména díky famóznímu výkonu Juraje KRETA, který konečně ukázal naplno, co umí a co od něho očekáváme celou sezónu. Nejvíce mu v tom tentokráte pomáhal tandem ŠINDELÁŘ – O. HUSTÁK, zatímco PROVAZNÍK nehrál vysloveně špatně, i když jeho výkonu teď chybí větší jiskra. Doufejme, že se nám podaří ji tomuto hráči vrátit v pravý čas před vyvrcholením soutěže. Sojky dolétaly až na začátku poslední čtvrtiny, kdy naši hráči odskočili z vedení 67 – 63 až na 83 – 65. Tím bylo o vítězství domácích rozhodnuto, přestože následnou desetibodovou šňůrou sojky dokázaly domácí oslavu ještě umírnit.  Výhru určitě nemůžeme přeceňovat,  neboť se nerodila lehko a soupeře jsme spíše uštvali  než přehráli, ale to by měla být výhoda našeho týmu v každém zápase a musíme se naučit ji využívat ještě ve větší míře než dosud. Markantní rozdíl mezi oběma soupeři však lze najít v úspěšnosti střelby z dálky. Tady mají sojky jasně navrch a my musíme udělat vše pro to, abychom se jim i v této, pro basketbalový výsledek určitě hodně podstatné činnosti,  pokusili konkurovat.