V první polovině soutěže jsme ze sedmi utkání, z nichž jsme pět odehráli doma a jen dvě na palubovkách soupeře, získali 5 vítězství, což je výchozí bod, kterého jsme chtěli dosáhnout. Nesmíme však polevit a jít za našim cílem s co největší pílí, pracovitostí a odhodláním se zlepšovat!!!

Utkání v Kyjově jsme ovládli hned od úvodních minut a důležitý náskok si vypracovali v prvních dvou čtvrtinách. Domácí se však nevzdali a snažili se hrát až do konce, díky tomu bylo toto utkání odehrané před plnou halou v Kyjově velmi kvalitní.

Jiskra Kyjov - BK VIVIDBOOKS Pardubice 51:72
Body: Horák 17, Paulíček 16, Hemerka 12, Kolík 7, Wolf a Obršál po 6, Pokorný  4, Motl a Pokorný po 2.

V nedělním utkání v Brně jsme se předvedli ve velmi dobrém světle, ale bohužel k vítězství to nevedlo. Těsně jsme prohráli. Snažili jsme se bojovat s výškovou převahou domácích, docela se nám to dařilo, ale stálo nás to mnoho sil a v důležitých momentech jsme udělali chyby (neodstavení po střele, slabší tlak na míč, horší návrat do obrany), které domácí potrestali. V závěru čtvrté čtvrtiny jsme ztráceli 6 – 10 bodů, ale tlakem v obraně jsme získali pár míčů, dobrým pohybem v útoku jsme si vypracovali střelecké pozice, pomohli si i proměněnými trojkami a utkání jsme zdramatizovali, ale víc jak vyrovnat se nám nepovedlo. Utkání bylo velmi kvalitní, každý z týmů dal do utkání mnoho energie a umu.

Tygři Brno - BK VIVIDBOOKS Pardubice 69:66
Body: Horák 32, Obršál 10,  Hemerka 8,  Motl 6, Černý a Kolík po 3, Pokorný a Wolf po 2.

Ve dvojičce s Nymburkem jsme uhájili domácí palubovku. Tradičně před skvělou hlasitou podporou fanoušku z obou táborů jsme odehráli vítězné utkání. Hned od úvodu jsme šli do vedení, ale průběh celého utkání by se dal shrnout příslovím „každý chvilku tahal pilku“. My střídali velmi dobré okamžiky a pasáže s úplnými herními výpadky a nesmyslnými chybami (stále jsme ještě mladí a musíme se učit 😊), po kterých opět přišly skvělé pasáže, kdy nám putoval míč, my jednoduše skórovali a dobrou obranou zastavili hostující tým. V kontextu celého utkání jsme neměli vůbec dobrou transition defense, na to se musíme zaměřit v trénincích.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BA Nymburk 76:63
Body: Horák 18, Hemerka a Pokorný po 15, Kolík a Štěpánek po 8, Wolf 6, Obršál 4, Fiedler 2.

V posledním utkání se k týmu připojil Radim a všichni věříme, že si zdravotní patálie vybral, bude fit a bude předvádět skvělé výkony, kterými pomůže týmu být zase o něco lepší.

Utkání v extralize ukazují svoji kvalitu a každá minuta na hřišti posouvá hráče dopředu. Tak se těšme na další utkání v EXL U14.