(U23) Sedm statečných dobylo Novojíčínsko

BC Nový Jičín vs. Beksa Pardubice 78:101
Body: Svoboda 31, Tkadlec 19, Výcha 16b a 10d, Baťa 15b a 12d, Brožek 14, Petric 6

Ve velmi okleštěné sestavě vyrazila Beksa do Nového Jičína. Hráči vstoupili do utkání skvěle a díky agresivní obraně dokázali zvítězit v první čtvrtině 29:8. O to víc musel být udiven trenér Konvalinka, když sledoval dění ve čtvrtině druhé. Nový Jičín byl doslova všude (nebo spíš naši muži byli všude pozdě) a dokázal průběh zápasu ve druhé části hry otočit. Čtvrtina 37:11!!! pro domácí. Poločas však přinesl uklidnění do našich řad a zbytek zápasu si Beksa pohlídala a došla si pro vítězství 101:78.

V pátek 13. prosince od 20:00 se muži představí doma proti týmu Basketbal Olomouc. První vzájemný zápas Beksa prohrála rozdílem 4 bodů.

(U19) Dvojička s Kolínem smírně 1-1

BC Kolín vs. Beksa Pardubice 105:84
Body: Svojanovský 20b a 11d, Hřebík 18, David 11, Boháček 10, Rolenc 8, Vondra a Kalný po 6, Vlček 5.

Beksa Pardubice vs. BC Kolín 81:72
Body: Hřebík 23b a 10d, Půlpán T. 17, Boháček 10, Vlček 9, David 7, Svojanovský 6b a 12d, Vondra 6, Kalný 3.

Na konec roku si junioři zahráli s nováčkem basketbalové extraligy Kolínem. Velmi "okleštěná" sestava vyrazila nejprve do Kolína, kde se svěřenci Dušana Bohunického prali hlavně sami se sebou. Utkání rozhodly především ztráty a lehké body, které náš soupeř po těchto chybách vsítil. Celkem se jednalo o 33 bodů po našich ztrátách.

V druhém utkání, tentokrát na domácí palubovce, předvedla Beksa úplně jiný výkon. Z týmu bohužel vypadnul Jan Rolenc a povolán byl Tomáš Půlpán (2003) a Radovan Mrázek (2004). Junioři se doma vyvarovali zbytečných ztrát a díky dobrému doskoku (55 doskoků) si téměř po celé utkání hlídali vedení.

(U17) Kadeti se představí doma s Prostějovem

Tým kadetů sehraje o víkendu dvojičku s Prostějovem. Na domácí palubovce vyběhnou kadeti k poslednímu utkání v tomto roce v neděli 15. 12. od 12:00. V tabulce sídlí Beksa před orli a dvě výhry na konci roku by jistě potěšily všechny hráče a všechny fanoušky Beksy.

(U14) Poslední zápas mladších žáků komplikuje marodka

Po nabitém týdnu, kdy mladší žáci bojovali na turnaji CEYBL, čeká svěřence Tomáše Macely poslední zápas v tomto roce. V neděli 15. 12. od 9:30 vyzve Beksa tým USK Praha. Situaci ovšem komplikuje rozsáhlá marodka, k zápasu pravděpodobně nenastoupí až 6 hráčů ze základní rotace. Příležitost ukázat své basketbalové dovednosti tak budou mít ostatní hráči z kádru. Jak si s příležitostí poradí, uvidíme v neděli.

(U12) Třetí adventní neděle ve znamení souboje s BVK Holice

Mladší minižáci se bez problému kvalifikovali na NF a v oblastním přeboru si také nevedou vůbec zle. Na kontě mají 7 výher a 3 prohry přičemž minutáž je rovnoměrně dělena mezi všechny hráče na soupisce. Poslední dvojboj v tomto roku sehraje Beksa v neděli 15.12. od 14:30 a 16:15 proti Holicím a bude to úplně poslední zápas Beksy v tomto roce.

(U11) Nejmladší minižáci stále bez porážky

BK Přelouč vs. Beksa Pardubice 27:74
Body: Paulíček 18,  Kolík 13, Boháček 12, Obršál 10, Hemerka 8, Fiedler 6, Motl 3, Wolf 2, Doležal 2.

Nedělní podvečer mohl vypadat trochu ospale, ale kluci byli nažhaveni a od samého začátku jsme začali naplno. Možná ještě pod dojmem krásného Mikulášského dárku v podobě ukázkového zápasu o poločasu Kooperativy NBL s Nymburkem, které si kluci náramně užili. Zahajovací formace Boháček, Fiedler, Kolík, Motl, Wolf plnila hned od začátku naplno všechny nacvičené věci a po prvních 8 minutách už jsme vedli o 13 bodu. Druhá pětka Paulíček, Hemerka, Obršál, Voženílek, Muller jako vždy rozjela skvělou spolupráci a jejich stroj se zastavil na poločasových plus 26, kde jsme již začali střídat všech 7 hráčů. Díky nemocem 3 hráčů z prvních pětek se do zapasu více dostali naši náhradníci a vedli si dobře. Do zápasu se nakonec dostalo všech 14 hráčů na lavičce. Dobrá obrana, čím dál více častější hoď a běž, spolupráce v útoku. Hezký zápas. Výborně komplexně jak v útoku tak v obraně hrál Paulíček, Obršál přidal dravost do kose, Boháček s Hemerkou zodpovědný výkon. Perfektní obranu s rychlým protiútokem přidal Kolík s Fiedlerem.

BK Přelouč vs. Beksa Pardubice 38:90
Body: Obršál 19, Boháček 16, Kolík 12, Fiedler 9, Paulíček 7, Hemerka 7, Motl 6, Wolf 6, Sládek 4, Kozák 2, Muller 2.

Tak jsme se najedli, napili a začali stejně jako vždy! Ale s jedním rozdílem. Ještě do konce první čtvrtiny jsme to dokázali po timeoutu otočit z průběžných -2 na +14. Tentokrát za to mohla dobrá příprava soupeře na naší hru a naše špatná, nesoustředěná obrana bez vypomáhání. Druhá pětka ale další podcenění nepřipustila a zakousla se do soupeře do poločasových +33. Zbytek zápasu jsme pak odehráli v pravidelném střídání. Výborně zahrál Obršál, jehož sebedůvěra roste zápas od zápasu, skvělé defenzivní úkoly se plnili Paulíček s Hemerkou, krásně se rozjíždí spolupráce Kolík, Fiedler, Boháček. Hezky je začínají doplňovat Motl s Wolfem. Dobře využil nabídnuté příležitosti Muller.