(U15) Dvě povinné výhry žáků na rozloučenou?

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. SLUNETA Ústí nad Labem 114:76
Body: Soldán 24 (11 doskoků, 4 zisky, ale i 6 ztrát), Fiedler 17 (15 doskoků, 7 zisků), Vomáčka 14 (4 získané fauly, TH 7/6), Patlevič 11 (5 zisků, 4 doskoky), Chimiák 10, Fecko 7 (4 získané fauly), Kolík 7 (5 zisků), Brýdl 6, Kubánek 6, Svačina 6 (5 zisků), Provazník 4, Mikolda 2 (5 zisků).

Byl to den otevřených dveří v ne zcela koncentrované pardubické obraně, což technicky solidně vybavený soupeř dost nekompromisně trestal. A tak o vysoké výhře rozhodla jasná dominance domácích pod koši, kde soupeř neměl výškově odpovídající  konkurenci, což plně vyhovovalo domácím žirafkám SOLDÁNOVI s FIEDLEREM. Útočná hra domácích byla jakž takž v pořádku do poločasu, poté se však začali předhánět ve vymýšlení nesmyslů a jejich výkon upadal do podprůměru.

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. Válečníci Děčín 144:52
Body: Fiedler 32 (za 2 body 15/14, 20 doskoků, 8 zisků, 6 získaných faulů), Soldán 28 (10 doskoků), Kubánek 12 (5 doskoků), Provazník 11, Svačina 11 (5 zisků),  Vomáčka 11 (6 zisků), Brýdl 10 (6 doskoků), Chimiák 10 (5 zisků), Patlevič 7 (7 doskoků), 4 asistence), Fecko 6 (4 zisky), Mikolda 6 (7 doskoků, 4 zisky), Šrámek 0 (5 zisků, střelba 8/0).

Utkání s povětšinou o rok mladšími válečníky mělo obdobný průběh jako v sobotu, výkon domácích klesal s narůstajícím rozdílem skóre a výsledek byl jen otázkou výše konečného rozdílu. I v neděli dominovali podkošoví hráči FIEDLER (první opravdu výborný výkon v sezóně) se SOLDÁNEM (ještě tak kdyby se mu chtělo i bránit a svádět kontaktní souboje), kteří soupeře převyšovali víc než o hlavu. Ostatní hráči střídali světlé okamžiky s horšími, což lze při takovémto rozdílu ve výkonnosti týmů s přimhouřením očí pochopit.

Horší zprávou pro všechny je, že nyní  nastává z důvodu koronavirové epidemie odstávka soutěží, přičemž 14 plánovaných dní se v současné době jeví jako utopie a doba sportovního temna s největší pravděpodobností  bude mnohem delší…

U11 - nejmladší minižáci zahájili soutěž

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. BK ADFORS Litomyšl 52:59
Body: Stara 12, Nečas 10, Boháček, Kúth a Černý po 8, Doležal, Zahradník a Vaněk po 2.

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. BK ADFORS Litomyšl  67:41
Body: Stara 26, Kúth a Černý po 8, Nečas 7, Vaněk 6, Boháček a Zahradník po 4, Suchánek a Řípa po 2.

V prvním ostrém zápase sezóny jsme na domácí palubovce přivítali soupeře z Litomyšle. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, jelikož v prvních dvou kolech porazili pardubická děvčata, na která máme neblahé vzpomínky z nedávného Labského poháru, kdy nás vyřadily ve čtvrtfinále. Hned v první čtvrtině ukázal soupeř svou sílu, kdy nám odskočil na dvouciferný rozdíl. Naše sestava do druhé čtvrtiny se ale s vývojem zápasu nechtěla spokojit, a bod po bodu začala náskok soupeře smazávat. Nicméně v poločase byl ve vedení stále soupeř. Ve třetím dějství se hra vyrovnala, ale do vedení se nám jít nepodařilo. V poslední čtvrtině jsme se nakonec přeci jenom do vedení dostali. Litomyšl ale rychle kontrovala šňůrou 12:0 a výsledek zápasu si tímto soupeř pohlídal. Po závěrečné siréně tak na tabuli svítilo skóre 52:59 a z výhry se radoval soupeř.

Do druhého zápasu jsme vstupovali s tím, že nechceme připustit stejný scénář, tedy že dáme soupeři hned na začátku výhodu pohodlného vedení. Jak jsme si řekli, tak jsme také udělali. V první čtvrtině jsme dominovali a zaslouženi jsme ji vyhráli 21:6. Ve druhém dějství se soupeř z úvodního tlaku oklepal a snížil na poločasových 31:20. Po změně stran však už na hřišti kralovali naši kluci. Krásnými kombinacemi hoď a běž, museli bavit diváky u počítačových obrazovek. Odměnou bylo vedení 53:22 po třech čtvrtinách. V poslední čtvrtině jsme už kontrolovali vedení a došli jsme si k první výhře v sezóně v poměru 67:41.

V prvním zápase jsme se potýkali se špatným postavením v obraně, z čehož plynuly jednoduché soupeřovi koše z rychlých protiútoků. Posléze jsme tuto činnost zlepšili a obraz hry tak změnili. Jsem velice rád, že se nám podařilo druhý zápas vyhrát, jelikož to může být na delší dobu poslední zápas, který jsme odehráli. Nicméně se těším, až se opět brzy sejdeme u dalšího soutěžního zápasu, snad již s podporou rodičů a dalších diváků v hledišti.

(U11B) Nejmladší mini Beksa vstoupila do přeboru vítězně

V sobotu odehráli naši nejmladší benjamínci svá první dvě mistrovská utkání.  V obou dvou vysoko zvítězili. I když se výsledek zápasů s hradeckými sokoly zdá být jednoznačný, probíhal na palubovce urputný souboj o každý metr prostoru. Bojovnost byla vidět na všech hráčích v zápase a když se k tomu přidala i sportovní technika, byly vidět i krásné basketbalové momenty. Jako trenér musím kluky za předvedený výkon velmi pochválit. Nyní jen doufejme, že takových zápasů uvidíme více.

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. SOKOL Hradec Králové  92:14
Body: Bartheldi 34, Beran 20, Matějka 16, Skalecký 12, Majerík 8, Svatoň 4

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. SOKOL Hradec Králové 94:6
Body: Beran 28 , Skalecký a Majerík 20 , Bartheldi 14 , Matějka 8 , Svatoň a Šrámek 2