U23 Velmi dobrý výkon našich mužů

Beksa Pardubice : Sokol Šlapanice 83:77
Body: Potoček 30, Brožek 11, Svoboda 9, Němec 8, Nalevanko a Večeřa po 7, Petric a Výcha po 4, Čejka 3.

V sobotu 15. 12. jsme nastoupili k poslednímu zápasu v tomto kalendářním roce a to proti Šlapanicím na domácí palubovce. Šlapanice mají kvalitní tým opírající se o hráče se zkušenostmi z nejvyšší basketbalové soutěže jako jsou Zachrla a Souček. Věděli jsme tedy, že cesta k vítězství povede skrze dobrý týmový výkon především pak v obraně. Po ospalejším úvodu jsme se postupně zlepšovali a především agresivní celoplošnou obranou jsme v průběhu prvního poločasu zůstávali soupeři stále v patách a nedovolili jsme větší bodový náskok. Po poločase jsme ještě více přitvrdili v obraně a šli jsme přes soupeře. Dokázali jsme si vytvořit i více jak desetibodové vedení nicméně soupeř nás ještě dokázal dotáhnout. Koncovka zápasu tak slibovala dramatickou zápletku. V těchto pro náš tým těžkých chvílích však v sobě náš sniper Pepa Potoček našel dostatek odvahy a dvěma koši s faulem rozhodl o osudu zápasu. Zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce v poměru 83:77. Za předvedený výkon, především pak v obraně zaslouží pochvalu celý tým!

U12 První zápas kvalifikace o MČR pro Beksu

SŠB Pardubice : Beksa Pardubice 13:126

V sobotu jsme odehráli první kvalifikační utkání proti SŠB Pardubice. Byl to spíše lehký tréninkový zápas. Naši kluci jen sporadicky pustili protivníka na svoji obrannou polovinu a tak se zápas odehrával spíše v útoku. Chvílemi byly vidět hezké kombinační akce , za které lze kluky jen pochválit.

Sokol Jaroměř : Beksa Pardubice 49:41 a 37:66

V neděli jsme na půdě dosud neporaženého Josefova odehráli dvě různorodá utkání. V prvním utkání jsme začali velmi dobře, ale po prostřídání za stavu 15:4 pro nás se naše hra začala hroutit. Přestali jsme běhat a myslely jsme si ,že nám tam koše budou padat úplně samy. Zápas byl vyrovnaný až do konce ,kde jsme nezvládli koncovku  a tak zaslouženě vyhrál Josefov. Do druhého utkání jsme od začátku nastoupili soustředění a také to tak vypadalo. Od začátku jsme celoplošnou obranou získavali navrch. O poločase jsme již vedli o 30 bodů a tak byl zápas prakticky rozhodnut. Za tento zápas zaslouží kluci pochvalu, že vydrželi hrát ve vysokém tempu po celý zápas.