SŠB Pardubice : Beksa Pardubice 29:49
Body: Kolík M. 12, Provazník 9, Knol 8, Kalhous 6, Charvát, Rolenc a Panuška po 4, Zakopal 2

SŠB Pardubice : Beksa Pardubice 31:57
Body: Kolík M. 21, Provazník 12, Kalhous a Knol po 7, Bílek 6, Charvát 4

V sobotu 7. 4. naši nejmladší minižáci zavítali na studánku. Našim soupeřem byli domácí SŠB Pardubice. Zápas jsme pojali jako generální přípravu na mistrovství republiky v Hradci Králové. Začátek prvního zápasu se vyvíjel velmi vyrovnaně. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou než se probudili nejlepší střelci prvního utkání Matěj Kolík a Šimon Knol. Hlavně Šimon odehrál kvalitní zápas a doufáme, že mu forma vydrží až do Hradce Králové. Konečný stav 29:49 v náš prospěch. Druhý zápas měl naprosto jiný scénář. Naši kluci se po skvělém začátku ujali vedení 12:0. Mysleli jsme si že je hotovo, ale SŠB se dokázalo vrátit do zápasu několika rychlými koši za sebou, díky chybám, které opakovaně děláme při vyhození pod našim košem. Po prvním poločase (22:32) jsme zvýšenou aktivitou v obraně navýšili vedení a zápas dovedli do vítězného konce 31:57. Základní část Východočeského přeboru jsme zakončili na 1. místě s jednou porážkou a sedmnácti výhrami. Ve Final Four přeboru nás čeká souboj s týmem Vysoká nad Labem.

U15 - Žáci na Sokole pražském propadli ze čtvrtého patra na zem

Sokol Pražský : Beksa Pardubice 101:73
Body: Provazník 21 (7 ztrát, 4 doskoky),  Šindelář 11 (3 trojky, 6 získaných faulů, 4 doskoky, 6 ztrát),  Kouba 9 (4 doskoky), Horký 7, Plaček 5 (8 doskoků), Fidler 4 (4 doskoky), Hejzlar 4 (4 ztráty), Chmelík 3, Půlpán T. 3 (5 doskoků), Mrázek 2, Půlpán M. 2, Kret 2 (4 doskoky – odehrál 4 minuty do zranění kotníku).

Tak tenhle zápas si naše patnáctileté naděje za rámeček určitě nedají. A vystoupení ve třetí čtvrtině bylo hodné cirkusového představení s pěti klauny v červených dresech na palubovce. A to mělo být při absenci bratří HUSTÁKOVÝCH a ve 4. minutě zraněného KRETA na hřišti to aktuálně nejsilnější v pardubických dresech.  Hráči si na hřišti vůbec nerozuměli, nedokázali si vyhovět v útoku, nepracovali jako tým v obraně, nedokázali se uvolnit pro míč a hlavně zakončit ani z nejvyloženějších příležitostí. V tom vévodil Tomáš PŮLPÁN, jehož vskutku ojedinělá podkošová kreace byla vrcholem zmaru týmu a pobavením pro celé početné domácí publikum.  Přitom v prvním poločase to byla basketbalová bitva hodná přímého souboje o druhé místo v tabulce, do vystřídání ŠINDELÁŘE (což asi byla zásadní chyba pro vývoj zápasu) po druhé osobní chybě byl náš tým dokonce lepší, ale závěr druhé a celá třetí čtvrtina – to byl zmar na druhou! V plné nahotě se ukázalo, jak citlivý je barometr schopnosti hráčů podat výkon v situaci, kdy se jim přestane dařit, sklápějí hlavu, přestávají bojovat, podléhají depresi. Nestalo se to bohužel v sezóně poprvé, ale k tomu lze dodat jediné – velký hráč se pozná právě v těchto kritických chvílích a náš tým zatím nemá žádného, kdo by tyto situace dokázal zvládat. Zatím nezbývá, než se do nich vůbec nedostávat.

Sparta Praha . Beksa Pardubice 56:81
Body: Šindelář 29 (3 trojky, 4 doskoky, 4 zisky, 4 získané fauly), Provazník 16 (7 doskoků), T. Půlpán 8 (12 doskoků, 5 zisků, 4 ztráty), Horký 10 (4 získané fauly),  Kouba 7, Chmelík 5 (4 doskoky), Hejzlar 2, M. Půlpán 2, Plaček 2, Fidler 0 (10 zisků!!!), Mrázek 0 (4 ztráty).

Nedělnímu  zápasu ve Stodůlkách předcházel dost emotivní a tvrdý proslov trenéra k týmu v šatně. Přes vysoké vítězství v domácím prostředí jsme při neúčasti pivotmanů měli k soupeři značný respekt, ale obavy se ukázaly jako neopodstatněné, protože celý tým zahrál o poznání lépe a sebevědoměji než o den dříve. Zásluhu na tom měli zejména obrozený rozehrávač FIDLER, po delší době zase konečně jednou vytvářející tlak na domácí rozehrávače,  a pivotman Tomáš PŮLPÁN, který zahrál patrně nejlepší zápas své kariéry. Srdnatě se rval s obrovitým ŽEJDLEM a nedával mu po celý zápas možnost se nadechnout.  Velkou postavou zápasu ale byl ŠINDELÁŘ, jehož výkony jdou neustále vzhůru a pakliže se dokáže zbavit výpadků v krizových okamžicích, má velkou šanci v basketbalu něco dokázat. Svoje si odehrál i PROVAZNÍK, ale pořád v jeho projevu chybí zdravá agresivita, výbušnost a odolnost v obranných soubojích. Výrazně ale zlepšil střelbu ze střední vzdálenosti, a to mu určitě do budoucna pomůže i k možnosti dravých vniků do postavené obrany.Zamrzel tvrdý direkt (snad neúmyslný) ŽEJDLA do nosu HORKÉHO, po němž musel tento hráč odejít ledovat do šatny, protože právě on patřil k nejvýraznějším hráčům týmu po celý víkend. CHMELÍKOVY výkony dlouhodobě trpí košofóbií, a to ho hodně limituje v počtu minut strávených na hřišti, což je při jeho pracovitosti na hřišti i v tréninku velká škoda.

Celkové hodnocení víkendu tak vyznívá hodně rozporuplně. Na jednu stranu výbuch ve druhém poločase na Sokole, na druhou solidní nedělní vystoupení, které dává naději na dobrý závěr sezóny. Tu přesvědčivou výhru nelze zlehčovat i při vědomí, že o den dříve na Spartě vysoko prohrál Nymburk a že se tím Sparta po sobotě dostala do hry o postup na mistrovství republiky a do zápasu chtěla dát opravdu vše, co bylo v jejích silách.