(U19) První výhra juniorů v sezóně

Slavoj Litoměřice vs. Beksa Pardubice 77:87
Body: Čejka 22, Svojanovský 19, Baťa 12, Boháček 8, Janata, Eisenvort a Hřebík po 6, Meisner 4, Bílek a Davod po 2.

Začátek sobotního utkání v Litoměřicích se nám velmi povedl. Díky kvalitní týmové hře a velkému nasazení jsme se dostali do vedení 20-2. Bohužel jsme na  konci první čtvrtiny trošku ztratili koncentraci a soupeř se i díky střele z poloviny hřiště v poslední sekundě dostal zpět do hry. Touto střelou jakoby stouplo sebevědomí domácích, kteří pak ve druhé čtvrtině nasázeli do našeho koše 28 bodů. Naopak my jsme přestali hrát hru, která nám přinesla ovoce v úvodu utkání. Přestali jsme běhat, hrát rychle a soupeř toho využíval. Z klidného zápasu se stalo drama, kdy jsme do kabiny odcházeli s náskokem tří bodů. Ve druhém poločase se nám párkrát podařilo odskočit do dvouciferného vedení. Bohužel zejména díky několika zahozených vyložených šancí v podání Kryštofa Bati se nám nepovedlo soupeře zlomit a odskočit do většího náskoku. Zápas se definitivně zlomil až tři minuty před koncem, kdy jsme odskočili na 13 bodů a to zejména díky dvojici Svojanovský, Čejka, která se postarala o 17 z 21 našich bodů v poslední čtvrtině.

Kondoři Liberec vs. Beksa Pardubice 79:72
Body: Svojanovský 21, Baťa 10, David 9, Eisenvort 8, Janata a Čejka po 7, Boháček 6, Hřebík 4.

Naopak v nedělním zápase proti libereckým Kondorům se nám vstup do zápasu vůbec nevydařil. Domácí od začátku na hřišti dominovali a lehce překonávali naší obranu. Na konci první části jsme prohrávali o 9 bodů a to jen díky dvěma trojkám benjamínka týmu Luby Davida ze závěru první čtvrtiny. Ani ve druhé čtvrtině nepřišlo zlepšení našeho výkonu. Stále jsme nebyli schopni vytvořit tlak na míč a rozběhnout se, tak jak bychom potřebovali. Ve třetí čtvrtině se nám opět nepovedl začátek a soupeř odskočil až na 16 bodů až to jakoby vedlo k probrání našeho týmu a týmovou aktivní, rychlou, avšak trpělivou, hrou se nám povedlo stáhnout ztrátu na dva body, když do konce zápasu zbývalo asi dvě a půl minuty. Bohužel poté jsme opustili týmovou hru a zápas jsme se pokoušeli zlomit špatně připravenými pokusy za tři body. Bohužel ani jedna z nich nespadla. Definitivní ztráta naděje na vítězství přišla minutu před koncem, kdy došlo k našemu zbytečnému faulu při střelbě za tři body a soupeř odskočil do vedení o 6 bodů. Závěr si již soupeř pohlídal. Tým musím pochválit za to, že se za stavu minus 16 nepoložil a naopak zabojoval a vrátil se do utkání. Velká škoda příliš individualistického závěru utkání.

Za celý víkend jistě zaslouží pochvalu minule kritizovaný Svojanovský a to nejen díky výborným výkonům v obou zápasech, ale i za své chování a práci ve prospěch družstva. Pevně věříme, že se toto stane pravidlem. I tento víkend si se svými minutami poradil benjamínek týmu, kterým byl tentokrát Luba David, který splnil to, co jsme od něj očekávali a pevně věříme, že na to dokáže navázat příští týden v těžkých zápasech kadetů. V sobotu odehrál velmi dobrý zápas Jakub Čejka, který stále dohání tréninkové manko po zranění. Bohužel v neděli byl jeho výkon o mnoho slabší, což lze svádět právě na rozehranost. V neděli, zejména v prvním poločase, se nedařilo ani klíčovému rozehrávači Vojtovi Janatovi. Na tomto postu nemáme momentálně adekvátní náhradu a tak výkony mužstva budou stoupat a padat s jeho výkonem.

Do konce kalendářního roku nás čeká ještě 5 utkání, z toho 3 odehrajeme na domácí půdě a naším jednoznačným cílem  je vyhrát všech pět zápasů, vrátit se tak do hry o playoff a po Novém roce zabojovat o co nejlepší nasazení před vyřazovací fází.

(U15) Žáci už nemají postup ve vlastních rukách

Dvě povinná vítězství s nejslabšími týmy tabulky doslova uklohnili o víkendu naši starší žáci. Po hodně nepřesvědčivých výkonech plných hrubek v obranné fázi zdolali Kbely i Spartu, ale vlivem poměrně nečekané výhry Děčína s Libercem už musí doufat v pomoc někoho z dalších týmů, aby jim k postupu do extraligy stačila výhra s Děčínem o minimálně 10 bodů.  Upřímně však jsou týmy nad nimi výkonnostně výš a postup si určitě zaslouží víc. To však neznamená, že dokud bude jakákoli naděje, nebudeme o něj bojovat.

Beksa Pardubice vs. Sokol Kbely 85:53
Body: Suchomel 18 (validita 27), M. Půlpán 14 (V 19), Š. Vlček 18 (V 8!!!), Bobryshev 9 (V 11), Ulrych 9 (V 12), Bareš 7 (V 13), Ropek 6 (V 3), Randa 2 (V 2), Votava 2 (V 8), Bílek 0 (V -2), Procházka 0 (V -2).

Dlouho předlouho trvalo probouzení šípkových Růženek v pozdním sobotním odpoledni. Až druhý poločas přinesl výraznější převahu našeho týmu a odskočení ve skóre, přesto ke spokojenosti bylo daleko. Potěšil solidní návrat BAREŠE do hry po dlouhém zranění, ale přestože se tým nemůže obejít bez tria SUCHOMEL, PŮLPÁN, VLČEK, mělo by to být právě ono, kdo zápas dokáže odstartovat daleko rychleji a soupeřům podobných kvalit nedat žádnou šanci pomýšlet na úspěch.

Beksa Pardubice vs. BA Sparta Praha 87:78
Body: M. Půlpán 17 (V 27), Suchomel 17 (V 25), Š. Vlček 14 (V 14),  Ropek 10 (V 12), Votava 10 (V 12),  Bareš 7 (V 7), Procházka 6 (V 6), Ulrych 3 (V 2), Bílek 2 (V 4), Bobryshev 1 (V 3), Randa 0 (V -3).

Nedělní zápas měl diametrálně odlišný průběh. V první  čtvrtině stěžejní hráči zabrali, přitlačili soupeře a získali zdánlivě pohodlný náskok. Po různých prostřídáních sestavy šla produkce domácí squadry pronikavě dolů, vyvrcholením destrukce byla dvouminutovka mezi čtvrtou a šestou minutou poslední části hry,  kterou sestava bez  M. PŮLPÁNA  na rozehře dokázala prohrát ostudně 2-16 a z poměrně jasného zápasu (77-62 na 79-78) stihnout udělat drama.  Od návratu klíčových hráčů na hřiště se naštěstí misky vah znovu naklonily na naši stranu, ale… Ale znovu se ukázalo, že přestože mnohdy kritizujeme ústřední  trio za trošku studené výkony, zbytek týmu se bez něj bohužel neobejde ani ve zdánlivě bezproblémových situacích. Tentokrát z něho alespoň trochu potěšil výkon ROPKA a dobrý vstup PROCHÁZKY do úvodních minut hry.

(U11B) Nebojácný výkon "nejvíc nejmladších minižáků"

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli HK 29:62
Body: Boháček 10, Stara 8, Černý 5, Motl, Hofman a Hemerka po 2.

Kluci nastoupili nebojácně, i když při určování, kdo koho brání jsme byli o hlavu menší. O to více jsme ale bojovali. Začíná na nich být vidět, ze dřina na trénincích se vyplácí a z počátečních herních zmatkování už je občas ucelená hra v obraně, přechodu do rychlého protiútoku a sem tam i v postupné hře. Nástup v samotném zápase jsme měli vynikající. První pětka složená z Boháček, El Jirafi, Motl, Kohoutek J,. Muller se snažila bojovat na své maximum a po jejich 4 minutách na hřišti byl stav 6:6. Na dobré hře nic nezměnila ani další střídání, jen se již více projevil herní i věkový rozdíl mezi kluky. Bojovnost nám ale stále nechyběla, Stara, Hemerka, Černý, Petrič R. se snažili útočit, bránit a doskakovat. Výsledkem byl poločasový stav 15:36 a dobrý hnací motor na druhou půli. Nastup první pětky byl opět skvělý, dokázali jsme udržet krok. Když se k bojovníkům přidali i Hofman, Doležal, Kozák a Wolf, zapas jsme dohráli se vztyčenou hlavou. Pozadu v bojovnosti nezůstal nikdo z kluků, ani naši nejmladší, a i oni se snaží a věřím, že brzy i oni dopomohou k tomu, že budou výsledky ještě radostnější nejen pro trenéry, ale i pro ně samotné. Protože hrajeme všichni, točíme 20 a více hráčů a soupeř jen 12, výsledek je velmi povzbudivý do dalších zápasů a tréninkového nasazení.

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli HK 16:45
Body: Boháček 12, Černý a El Jirafi po 2.

Nemuseli jsme tentokrát ani tolik ke klukům promlouvat o poločase v kabině. Kluci chtěli hrát a i únava, která se občas projevuje při druhých zápasech nebyla na nich tolik znát. Začátek jsme měli ještě lepší než v prvním zápase. První pětka dokonce odcházela s vedením 6:4. I přes bojovnost v dalších čtvrtinách byl průběh hry odrazem prvního zápasu. Nicméně jsme opět dokázali, že ve druhém zápase dokážeme lépe bránit, jen ta úspěšnost střelby se nám už tolik nedaří. Kluci ale bojovali až do konce a výsledek 16:45 dokreslil naše možnosti a nasazeni se o vše poprat až do konce tohoto dvojzápasu. Pozápasová děkovačka se musela líbit klukům i rodičům. K hladkému průběhu dvojzápasu přispěla i dobrým výkonem rozhodčí.