(U17) Výborný výkon proti NH Ostrava

Beksa Pardubice vs. NH Ostrava 98:64
Body: Provazník 21, Hřebík 15, Šrámek a Půlpán po 11, Vlček 10, Kret a Kalný po 8, David a Horký po 6, Janů 2.

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali první ze dvou družstev Ostravy, Novou huť. Po předešlých dvou prohrách jsme si chtěli spravit chuť a ukázat svojí sílu na domácí palubovce. Do zápasu jsme vstupovali téměř v kompletní sestavě a ihned od prvních minut jsme začali určovat tempo zápasu. Vybudovali jsme si tak slibný náskok. Bohužel ve druhém dějství jsme sundali nohu z plynu a soupeř se tak do poločasu držel stále v kontaktu. Ve třetí čtvrtině jsme však opět zabrali a postupně svůj náskok navyšovali. Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce, a připsali jsme si tak druhou výhru v sezóně v poměru 98:64. Bohužel i přes vítězství jsme z tohoto zápasu nemohli odejít maximálně spokojení, protože v samém závěru utkání došlo ke zranění ramene Jaraje Kreta.

Beksa Pardubice vs. Snakes Ostrava 68:75
Body: Rolenc 13, Hřebík, Janů a David po 10, Kalný 9, Vlček a Provazník po 6, Šrámek 4.

Druhý den, tedy v neděli jsme opět na domácí palubovce přivítali soupeře z Ostravy, tentokrát tým Snakes. Kromě zraněného Juraje z předchozího dne, se nám přes noc marodka ještě rozšířila, jelikož onemocněl další náš hráč Filip Horký. A jakoby té smůly nebylo dost, tak ihned na úvodním rozskoku si podvrknul kotník Vojta Kalný. Ten se však po zpevnění poraněného kotníku tejpem do zápasu naštěstí vrátil. Úvod zápasu však patřil hráčům Ostravy. Po zrychlení našeho přechodu do útoku jsme se však na soupeře přitáhli a udržovali jsme se tak v kontaktu. Po změně stran jsme však nastoupili poněkud ospale a soupeř si opět vybudoval náskok, který jsme však vzápětí dokázali znovu snížit díky vyšší agresivitě jak v obraně, tak i v útoku. Bohužel vinou faulů našich hráčů jsme museli hrát v zúžené rotaci a tempo se nám nepodařilo vystupňovat natolik, abychom se na soupeře dotáhli úplně. Ten si tak vedení uhlídal a nepřipustil dramatičtější koncovku. Nakonec jsme tak podlehli soupeři v poměru 68:75. Doufejme tedy, že do dalších zápasů budeme moci nastoupit v plnější sestavě a bojovat tak o další vítězství, abychom postoupili v tabulce extraligy kadetů na lepší pozice. Prozatím nám totiž náleží až 7. příčka.

(U14) Dvojička s Litomyšlí na 100%

Beksa Pardubice vs. ADFORS Basket Litomyšl 65:48
Body: Hřebík 15, Fiedler 12, Vitvar 10, Barcal a Chimiak po 6, Fecko 5, Novák 4, Vondráček, Šulák a Klimeš po 2, Smolný 1.

ADFORS Basket Litomyšl vs. BK Synthesia Pardubice 59:77
Body: Krejčík 15, Vondráček 14, Fecko 10, Chimiak 8, Novák 7, Vitvar, Fiedler a Klimeš po 5, Barcal 4, Malý a Smolný po 2.

O víkendu jsme se utkali ve dvojičce s Litomyšlí, se kterou sousedíme v tabulce. Sobotní utkání jsme odehráli doma a v neděli jsme v brzkých ranních hodinách odcestovali na odvetu do Litomyšle. Soupeř je dlouhodobě oslaben o několik svých opor a naopak náš kapitán Bílek užíval dlouhodobě naplánovanou dovolenou v zahraničí.

Z herního pohledu byly oba zápasy totožné. Naši kluci začali v obou utkáních jako spící pany. Prvních pět minut prvních čtvrtin tak z pohledu trenéra byli bez koncentrace na základní dovednosti, a to na obou stranách hřiště. Propadali jsme ve hře jeden na jednoho, neodstavovali jsme hráče na obranném doskoku a v útoku jsme hráli individuálně a naivně. Jeden hráč si vzal balon a u něj také skončil. Což je v týmovém sportu problém. Naštěstí se kluci po pár hlučných projevech trenéra srovnali a ve zbytku zápasu předváděli týmový a rychlý basketbal. Trápilo nás jen proměňování jasných pozic, které jsme si utvořili. V této kategorii se ale nejedná o nic neobvyklého. Převzali jsme ještě v prvních čtvrtinách vedení a postupně ho navyšovaly až do vítězného konce.

V tabulce jsme se dostali před soupeře z našeho kraje a nyní nám patří čtvrtá příčka se ztrátou jedné výhry na 2. a 3. místo.

(U12) Odveta za loňské čtvrtfinále vyšla skvěle

Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 77:29
Body: Knol 15, Charvát 14, Provazník a Zdobinský po 10, Lejsek, Kolík a Kalhous po 6, Fecko 4, Panuška, Pokorný a Zakopal po 2.

Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 65:18
Body: Charvát a Provazník po 10, Lejsek 9, Zakopal 6, Rolenc, Fecko, Novák, Zdobinský a Kalhous po 4, Kolík a Kremlík po 3, Procházka a Panuška po 2.

V sobotu nás čekali duely s basketbalovým klubem ze Svitav. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Loni nás tento tým porazil ve čtvrtfinále MČR. Na klucích bylo vidět odhodlání a velká bojovnost. A to se ukázalo hned v úvodu zápasu, kde jsme agresivní obranou získávali míče a mohli chodit do rychlého protiútoku. I další čtvrtinu jsme odehráli velmi dobře v obraně a šli do vedení 40:17. V druhé půli jsme pokračovali ve stejném duchu.

Druhý zápas jsme začali trochu lehkovážně a čekali jsme, že koše spadnou sami. Po time outu, jsme klukům domluvili a opět začali hrát svůj agresivní styl hry. Viděli jsme i spoustu hezkých kombinací ,,hoď a běž". Velkým plusem bylo, že dokázali bodovat téměř všichni hráči a ukázali se v dobrém světle, zejména bojovností! Špatné zápasy odehrál Matěj Kolík, který pokud nebude soustředěný na trénincích a nebude pracovat tvrdě a poctivě, nebude dosahovat dobrých výsledků. Naopak povedený víkend prožil Ondra Charvát.

Další zápasy nás čekají za dva týdny na palubovce Litomyšle.