(U11) Nejmladší minižáci - Národní finále v Ostravě - 3. místo

Tým nejmladších minižáků jel na Národní finále jako vítěz přeboru Východních Čech. Ve skupině se Beksa potkala s domácím Snakes Ostrava a Basketem Poděbrady. Oba zápasy zvládli svěřenci Pavla Mňuka na výbornou a do čtvrtfinále postoupili z prvního místo.

Beksa Pardubice vs. Snakes Ostrava 63:38
Beksa Pardubice vs. Basket Poděbrady 70:26

Čtvrtfinále přineslo doslova nervy drásající souboj a nejtěsněšní možný výsledek. Se Spartou se kluci přetahovali o každý bod, a právě jeden jediný bod celý zápas rozhodl. Beksa zvítězila 49:48 a bylo jasné, že si kluci ve své první soutěžní sezóně zahrají o medaile. V semifinále se ukázala síla minižákovského týmu NH Ostrava, který na celém turnaji jasně dominoval. Poslední zápas, který svedl dohromady poražené semifinalisty Beksu Pardubice a USK Praha, dopadl dobře pro nás. Výsledkem 53:47 získala Beksa bronzové medaile.

(U12) Mladší minižáci - Národní finále v Děčíne - 5. místo

Trenérské duo Němec / Nalevanko vyroazilo se svoji družinou na sever Čech mezi válečníky. V základní skupině, velmi dobře zorganizovaného NF, měla Beksa dva soupeře - JBC Brno a TJ Mohelnice. Po nevydařeném vstupu do zápasu s Mohelnicí (první čtvrtina 31:5 pro soupeře) musela Beksa skousnout porážku a ze skupiny postoupila ze 2. místa. To bohužel postavilo našim svěřencům do cesty ve čtvrtfinále tým NH Ostrava. Ve skvělém utkání z obou stran nakonec Beksa tahala za kratší konec a ve čtvrfinále na slezany nestačila.

Beksa Pardubice vs. NH Ostrava 57:64

V soubojích o umístění na 5. až 8. místě předvedli kluci super výkony a soupeřům nedali sebemenší šanci. Celkově tak Beksa skončila na skvělém 5. místě. Mrzet může maximálně jedna nepovedená čtvrtina s týmem Mohelnice, která nás zřejmě stála medaily. To ovšem nic nemění na tom, že mladší minižáci předvedli rychlý, pohledný basket a velký posun oproti loňskému roku. Do All Stars turnaje byl zvolen Matěj Kolík.

(U13) Starší minižáci - Národní finále v Pelhřimově - 7. místo

Poslední sezónu v minižácích má za sebou ročník 2006. Po medailích z U11 a U12 skončili kluci na velmi dobrém 7. místě. Jak tomu bývá, "rozhodující porážka" přišla ve čtvrfinále. Beksa Pardubice svedla vyrovnaný souboj s týmem BA Grizzlies Plzeň. Ani základní hrací doba nestačila a tak o osudu čtvrfinále rozhodlo prodloužení. O jeden koš méně vsítila Beksa a z postupu do semifinále se radovala Plzeň.

Beksa Pardubice vs. BA Grizzlies Plzeň 49:51 po prodloužení.

V zápasech o umístění bylo nejdůležitější namotivovat kluky ke koncentrovanému výkonu. To se Jirkovi Šoulovi a Pavlovi Mňukovi povedlo a díky výhře nad Snakes Ostrava obsadila Beksa výborné 7. místo. Kluci se přesouvají od příští sezóny do žákovské kategorie, kde bude vše rychlejší a tvrdší a my se velmi těšíme na jejich zápasy, věříme, že v extralize.