U23

BC Nový Jičín : Beksa Pardubice 71:50
Body: Brožek 13, Němec 12, Svoboda a Petric po 7, Kratochvíl a Tkadlec po 4, Nalevanko 3.

Ve 12 kole 1. Ligy basketbalu mužů zavítali Pardubičtí hráči na palubovku Nového Jičína. Naši hráči nastoupili s jasným úkolem, a to hrát rychlý basket, a proto po většinu zápasu chtěli využívat malou sestavu pouze s jedním pivotem na hřišti. Hned od začátku utkání se domáci ujali vedení, které si uhlídali až dokonce zápasu. Soupeř dokázal využít naší taktiky malé sestavy ve svůj prospěch, ze které vytěžil spoustu obranných doskoků. Po celý zápas jsme měli mizivé procento zpoza trojkouvého oblouku (4/33). Bohužel přes všechny tyto negativní aspekty jsme zápas nedokázali otočit v náš prospěch.

U19 Brno pokořeno 2x během jednoho týdne

Beksa Pardubice : SAM Brno 92:77
Body: Svoboda 35, Výcha 19, Pešík 13, Čejka 9, Tkadlec 6, Baťa 4, Suchánek a Voráč po 2, Picka a Svojanovský po 1.

Beksa pokořila Brno v domácím prostředí o 15 bodů, ovšem první čtvrtina patřila soupeři, avšak ve druhé čtvrtině se náš výkon zlepšoval až na poločasovou remízu. Po srdceryvném poločasovém proslovu začínáme hrát koukatelný basketbal a odskakujeme soupeři na rozdíl 10 bodů. Do poslední čtvrtiny zápasu vstupujeme s cílem vyhrát co největším rozdílem. Přestože Brno hraje skvělý zápas, navyšujeme skóre ještě o dalších 5 bodů a končíme zápas stavem 92:77.

SAM Brno : Beksa Pardubice 68:79
Body: Svoboda 17, Tkadlec 14, Výcha 12, Pešík 10, Čejka 8, Svojanovský 5, Voráč 4, Baťa, Suchánek a Picka po 3.

Z Brna vezeme výhru 79:68. Vzhledem k tomu, že jsme již s tímto soupeřem hráli minulý týden, byli jsme na jejich silový basketbal lépe připraveni. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Díky zvýšenému úsilí a větší energii na hřišti ve druhé čtvrtině jsme soupeři odskočili na 12 b. v poločase. I do druhé poloviny zápasu jsme vstoupili dravě a od soupeře jsme obdrželi za třetí čtvrtinu pouze 9 bodů! V poslední části základní hrací doby jsme doslova usnuli na vavřínech. Brněnský celek začal stahovat náš náskok a se snižujícím se rozdílem bodů narůstala nervozita na naší lavičce. Na vzniklou situaci reagoval Dušan Bohunický ( se svolením Pepy Příhonského). Vystřídavší hráči uklidnili hru a kontrolovali vývoj zápasu. Konečné skóre zápasu 79:68.

U15 Předvánoční nadílky žáků Severočechům

Beksa Pardubice : Horejsek Děčín 123:43
Body: Kouba 18 (2x3), Šindelář 17 (11 doskoků, 8 asistencí, 4 zisky), Kret 16 (10 doskoků, ale i 5 ztrát), Chmelík 15 (7 zisků, 4 doskoky), Plaček 14 (12 doskoků, 6 zisků), Provazník 14 (4 doskoky), M. Půlpán 10, Hejzlar 5 (7 zisků), T. Půlpán 5 (10 doskoků), Kvapil 4, Škoda 3 (5 zisků), Mrázek 2.

Poslední tým tabulky nekladl vůbec žádný odpor a naši hráči dominovali na hřišti v jakémkoli složení pětek. Ráz zápasu udal již samotný úvod, když hosté za celou první čtvrtinu dokázali zaznamenat pouze jediný koš ze hry a vývoj skóre korigovali pouze zásluhou přílišného počtu hloupých faulů domácích při presinku na útočné polovině  z trestných hodů. Ze 14 střílených jich proměnili polovinu.  Hodnotit jednotlivce příliš nelze, protože je soupeř ničím neprověřil.

Beksa Pardubice : Kondoři Liberec 112:57
Body: M. Půlpán 20 (4 zisky), Kret 18 (8 zisků, 5 doskoků),  Chmelík 12 (4 doskoky), Kouba 12, Provazník 12 (7 doskoků), Hejzlar 10, A. Husták 7 (6 doskoků, 5 bloků), Plaček 7 (4 doskoky), O. Husták 5 (8 doskoků,  8 zisků, 5 bloků), Šindelář 5 (4 asistence), Mrázek 2, Šidlichovský 2 (6 doskoků)

Nedělní zápas s libereckými kondory byl v podstatě opakováním sobotní selanky. Jediným rozdílem bylo, že domácí tentokrát vypustili poslední čtvrtinu a prohráli ji ostudně 17-28, a to na hřišti rozhodně nebyl žádný „odpad“. Ten ostatně v nabité sestavě ani  nemáme a  největším, byť pro trenéry nikoli nepříjemným problémem je právě vysoká konkurence, která  v týmu panuje a kohokoli může kdykoli postihnout nenominace k utkání. A od nového roku začne i jejich boj o účast na závěrečném turnaji o mistra ČR, který by tento mimořádně silný tým snad minout neměl.

U15 "B" S mladými hráči splnila Beksa roli favorita

Sokol Vysoké Mýto : Beksa Pardubice 46:52
Body: Kvapil 14, Procházka 11, Ulrych a Dvořák po 8, Rejda a Vlček po 6, Kakrda 4, Horáček 3, Pletánek 2.

Sokol Vysoké Mýto : Beksa Pardubice 42:63
Body: Vlček 17, Ulrych 11, Procházka 10, Rejda 9, Horáček a Kvapil po 6, Dvořák 4.

Soupiska na tento víkend doznala několika změn a šanci předvést své basketbalové umění dostali převážně hráči z kategorie U14. I přesto jsme však vyrazili do Vysokého Mýta jako favorité. Do obouch zápasů jsme vstoupili dobře avšak druhá čtvrtina nám v sobotu ani v neděli úplně nesedla. Po poločasové přestávce se náš výkon začal postupně zlepšovat a obě utkání jsme v druhé půlcebezpečně kontrolovali. Dobře zahráli všichni hráči. V nadregionální soutěži má beksa 12 výher a 2porážky.

U13 Hradecké dívky nad síly našich mladíků

Sokol HK : Beksa Pardubice 74:45 a 68:43

V sobotu naši starší minižáci odehráli utkání s Hradeckými lvicemi. I když výsledek je jednoznačný tak průběh utkání takový nebyl. V každém zápase jsme si vybrali jednu špatnou čtvrtinu a tu jsme prohráli o 20 bodů . Po celý zbytek utkání jsme byli vyrovnaným soupeřem. Hodně chyb jsme vytvořili při výhozu z autu, kdy jsme děvčatům věnovali spoustu míčů. Děvčata nás pak hodně trestala z rychlého protiútoku. Dost často si naši chlapci mysleli, že to někdo za ně nazpět odběhá. Máme co zlepšovat a nadále na tom budeme na tréninku pracovat.

U11 Souboj o první místo skončil nerozhodně

Beksa Pardubice : SŠB Pardubice 37:52

Tuto sobotu naši nejmladší minižáci sehráli dva těžké zápasy proti týmu SŠB Pardubice. První zápas se nevyvíjel dobře. Kluci do zápasu vstoupili tak, že se zápas vyhraje sám. Nevraceli se do obrany, nehráli rychle a nebojovali. Po poločasové přestávce jsme nepříznivé skóre dotahovali, ovšem po hloupých ztrátách hráči SŠB opět odskočili. První zápas jsme tedy prohráli 52:37.

Beksa Pardubice : SŠB Pardubice 54:37

Do druhého zápasu jsme vstoupili mnohem lépe. Začli jsme především bránit a to vedlo k mírnému vedení. Ve druhé čtvrtině jsme vinou hloupých ztrát po vyhazování z autu pod naším košem o vedení přišli. Nezbývalo nic jiného než bojovat po přestávce. A to kluci konečně začli. Potěšující je, že jsme vyhráli vyšším rozdílem než SŠB v prvním zápase 54:37. Klukům se potvrdilo, že je třeba stále makat a žádný zápas není předem vyhraný. Další zápasy nás čekají až v roce 2018.