(U15) Žákům uvolnění PŮLPÁNA do Liberce pomůže – ne k lepším výsledkům, ale k větší zodpovědnosti za ně. A ta je určitě posune výkonnostně o třídu výš.

Beksa Pardubice vs. BŠ Tygři Praha 66:62
Body: Š. Vlček 17, Suchomel 15, Tesař 12, Bobryshev 7, Ulrych 5, Votava 4, Bareš 2, Bílek 2, Procházka  2.

V naprosto vyrovnaném utkání posledních dvou týmů tabulky každý chvilku tahal pilku. Vývoj skóre 10-3, 12-15, 18-25, 38-32, 54-57, 66-62  mluví za vše. Vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým, ale všichni domácí hráči zaslouží tentokrát pochvalu za maximální bojovnost a snahu, což v některých předcházejících utkáních opravdu nebylo možné konstatovat. Ukázalo se, že uvolněním rozehrávače PŮLPÁNA do letos ambicióznějšího týmu Liberce na hostování do konce sezóny narostla zodpovědnost zbytku týmu za dění na hřišti a hráčům to rozhodně prospělo k většímu zaujetí pro hru.

Beksa Pardubice vs. Sokol Sršni Písek 74:82
Body: Š. Vlček 20, Ulrych 11,  Bílek 8, Suchomel 8, Votava 7, Bobryshev 6, Procházka 6, Tesař 6, Bareš 2.

I v neděli se hrál poměrně vyrovnaný zápas, s výjimkou z obranného pohledu nepovedené úvodní čtvrtiny naši hráči dokázali druhou i třetí část hry těsně vyhrát a poslední prohrát o pouhé dva bodíky. Opět se ukázalo, že všechno naoko špatné může být nakonec prospěšné a řada hráčů předvedla svoje nejlepší výkony v sezóně. Tým zaujal pracovitostí a týmovostí, i když některé chyby jsou stále frustrující a u patnáctiletých hráčů zarážející. Ale všichni si začínají více dovolovat, osmělovat se, a to je jediná možnost, jak dohnat herní „zpoždění“, které mají. V šesti zbývajících utkáních sezóny už jde jenom o to, aby svoje zlepšování potvrzovali  trvale.

(U17) Nefunkční obrana přinesla jasnou porážku

Beksa vs. Sokol Pražský 62:83

V pátek 1. března jsme nastoupili v dohrávce patnáctého kola extraligy U17. Na domácí palubovce jsme přivítali celek Sokola Pražského. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme odčinit nepříjemnou sérii třech proher z venkovních palubovek. Bohužel ihned od začátku utkání se nám naše plány začaly pomalu ale jistě rozpadat. Již od úvodních minut jsme prohrávali z pohledu obrany souboje jeden na jednoho a nechávali tak soupeře pohodlně zakončovat z jednoduchých situací z bezprostřední vzdálenosti koše. Ve druhé čtvrtině jsme již byli o mnoho kompetitivnější, avšak z náskoku soupeře se nám nepodařilo odebrat ani jediný bod. Vstup do druhého poločasu bohužel opět patřil soupeři a ten si tak vybudoval náskok až 25 bodů. V poslední čtvrtině jsme při snížené sestavě dokázali soupeře alespoň částečně dostat pod tlak, avšak na skóre se tento fakt bohužel moc neprojevil. Zápas tedy skončil naší prohrou 62:83.

(U11B) "Nervy drásající" zápasy se Sokolem Stěžery

Sokol Stěžery vs. Beksa Pardubice 37:34

Opět jsme přijeli ve velké sestavě 18 kluků a chtěli jsme si všichni dobře zahrát, což si myslím se i podařilo. Nastoupili jsme s odhodláním se o výsledek poprat a hlavně na těch starších klucích bylo vidět, že jsme od posledního zápasu dost natrénovali. Sem tam se našla i kvalitní souhra, rychlý protiútok, nahrávky přes celou šířku hřiště, uvolnění pro balón. Celý zápas jsme díky tomu se soupeřem drželi krok. Na konci jsme to na poslední 2 minuty vyzkoušeli v nejsilnější sestavě. Bohužel jsme ale nedokázali proměňovat nájezdy ani střely z podkoše. Takže výsledkem byla prohra o 3 body. Kluci ale všichni makali a zápas si užili. K již tradičně výbornému Boháčkovi se přidal Tomáš Černý, který se zlepšuje zápas od zápasu, a to nejen sbíráním bodů, ale výbornou prací v obraně. Progresivní výkon předvedli i Motl, El Jirafi, Pišta, Hemerka, Müller a Kohoutek. Pochvalu však za bojovnost zaslouží celý tým.

Sokol Stěžery vs. Beksa Pardubice 48:37

Po svačině nám sice chvíli trvalo než jsme se zase dostali do tempa, ale jeden time out to vyřešil, a i nadále jsme bojovali o každý balon. Bohužel tentokrát nás zklamala produktivita a diky tomu nám soupeř odskočil na 10 bodů, které v rozdílu zůstaly až do konce. Klukům je ale potřeba poděkovat, že se nevzdali, opět hráli obě utkání s o hlavu větším a starším soupeřem. Na všech bylo vidět velké zlepšení a snaha se o výsledek poprat. Ani nejmladší se neztratili, všichni si už dokáží nahrát a spolupracovat. Máme dále na čem stavět a snažit se.