(U15) Žáci se letos do extraligy nepodívají – zrazují je děsivé ztráty, bídné zakončení i nemoci či zranění

Dvojzápas pravdy s Litomyšlí odkryl v plné nahotě všechny neduhy našich žáků, kteří  i přes maximální bojovnost na své soupeře nestačili v týmové spolupráci. Ta je odrazem velmi nezdravého tréninkového procesu, který vlivem mnoha okolností probíhá prakticky výlučně v počtu hráčů odpovídajícím spíše mariáši než týmové hře.  Ačkoli se ve většině případů jedná spíše objektivní než subjektivní obtíže, je jasné, že tým není po herní stránce ideálně připravený na utkání a jenom stěží může být konkurenceschopným předním týmům. Je to určitě velká škoda, protože alespoň tři společné tréninky týdně by určitě možnosti týmu posunuly o velký kus dál…

Beksa Pardubice vs. Basket Litomyšl 65:74
Body: Fiedler 16 (8 zisků, 7 doskoků, TH 4/4), Hřebík 14 (7 doskoků, 7 ztrát),  Vondráček 14, Bílek 10 (8 doskoků, 7 získaných faulů, 6 zisků, 6 ztrát), Holub 5 (5 doskoků, 7 ztrát), Kysilka 4 (4 doskoky), Novák 2, Kment 0.

Dramatický duel plný zvratů pro sebe rozhodli méně chybující hosté  především zásluhou neschopnosti našeho týmu vyrovnat se se zdvojováním soupeře, při němž  rozehrávači natropili kupu naivních ztrát. To se projevilo zejména ve třetí čtvrtině (pokolikáté už???), kterou prohráli  vysoko 9 – 25. Jiskru naděje vykřesal skvělý vstup do poslední části hry, nicméně snížení na 57-60 bylo labutí písní našeho týmu a soupeř si poté svoje vedení zkušeně pohlídal. Definitivní tečkou za nadějemi  našeho týmu byla hodně nečekaná trojka SLAWISCHE za stavu 60-65 4 minuty před koncem, která aktivitu našich hráčů srazila definitivně do kolen. Opticky poměrně vyrovnaný zápas rozhodla i větší možnost rotace hostí při neúčasti nemocných VITVARA, BARCALA, zraněného FECKA i indisponovaného KREJČÍKA na straně našeho týmu.

Basket Litomyšl vs. Beksa Pardubice 63:51
Body: Fiedler 14 (20 doskoků, 5 získaných faulů, TH 10/8), Bílek 10 (6 doskoků, 5 získaných faulů, 4 zisky, 4 ztráty, TH 4/4), Vondráček 8 (4 ztráty), Krejčík 7 (4 ztráty),  Holub 5 (5 doskoků, 4 získané fauly, 4 zisky, 6 ztrát), Hřebík 3 (bodově i výkonem nejslabší výkon v sezóně), Chimiák 2, Kment 2, Kysilka 0 (5 ztrát – ani jemu zápas vůbec nevyšel), Novák 0.

V nedělním duelu šel soupeř hodně rychle do desetibodového vedení 15-5, když naši hráči úvod utkání i přes o hodinu delší spánek naprosto prospali. Nástupem Ondry KREJČÍKA  v 6. minutě do hry však nastal obrat ve vývoji zápasu, který vyvrcholil trojkou tohoto hráče na 26-28 v náš prospěch o 11 minut později. To byl výborný úsek hry našeho týmu, který bohužel skončil  odchodem BÍLKA na lavičku o minutu později.  Přesto se až do poslední minuty třetí čtvrtiny hrál opět hodně vyrovnaný duel, v němž naději na výhru měly oba týmy téměř stejnou.  Za stavu  44-39 však přišly v poslední minutě třetí čtvrtiny  dvě slepené trojky domácích a jedenáctibodové manko srazilo náš tým do kolen. Celkově se hrálo oboustranně výrazně unavenější utkání než v sobotu, kde klíčoví hráči SLAWISCH a FOLTA na straně domácích či BÍLEK s FIEDLEREM či HŘEBÍKEM na naší straně nechali velké množství sil a na jejich herním projevu to bylo hodně znát. I přesto 20 doskočených míčů Petra FIEDLERA a vysoká úspěšnost  jeho trestných hodů sluší za vyzvednutí. Ačkoli  se náš tým daleko  lépe zejména zásluhou KREJČÍKA vyrovnal se zdvojováním domácích hráčů, dokázal  ho ve většině případů  na rozdíl od soboty přehrát, pokračovala i v neděli velká bída při řešení následně vzniklých přesilových situací, které většinou místo jistým košem končily ztrátou či přechodem do postupného útoku a dobýváním zatažené litomyšlské obrany. A to byl rozhodující faktor neúspěchů v tomto dvojutkání.  Podmínkou změny a jistoty v řešení podobných situací ovšem je pravidelný trénink v minimálně 10 hráčích. Dočkáme se někdy???

(U13) Východočeské derby pro Beksu

Královští Sokoli vs: Beksa Pardubice  54:90
Body: Kolík 19 (3x3), Novotný 13 (1x3), Knol 11, Provazník 10, Charvát 7, Haman 6, Lejsek 6 (1x3), Bílek 6, Zdobinský 5, Kalhous 3, Votava 2, Zakopal 2

V sobotu 26. října jsme navštívili nedaleký Hradec Králové. Od začátku zápasu jsme udávali tempo hry. Po prvních třech minutách jsme vedli 10:0. Nejvíce aktivní byl Matěj Kolík, který trefil 3 trojky a jeho bodový příspěvek se nakonec zastavil na čísle 19. Po třech čtvrtinách svítilo na tabuli skóre 81:35. V tu dobu bylo našim cílem dát kilo. V poslední čtvrtině však přišel výpadek a za 10 minut jsme dali pouze 9 bodů a dostali 19. Kluci si z toho musí odnést, že v každém zápase se má hrát naplno až do konce.

Královští Sokoli vs. Beksa Pardubice 36:78
Body: Lejsek 14, Kolík 9, Kalhous 9 (1x3), Knol 9, Charvát 8, Provazník 8, Haman 6, Bílek 6, Votava 5, Novotný 4)

Začátek druhého zápasu byl podobný jako v první. Matěje v produktivitě vystřídal Hugo Lejsek. Soustředěným výkonem jsme si vytvořili náskok 26:6 a ten jsme navyšovali až do konce zápasu. Zlepšená obrana povolila Sokolům pouze 36 bodů. Za oba zápasy si kluci zaslouží pochvalu.

(U11) Přes ospalý začátek dokráčela Beksa k vítězství

Basket Litomyšl vs. Beksa Pardubice 28:44
Body: Hemerka 12, Boháček, Černý a Fiedler po 6, Motl a Kolík po 4, Wolf, Pišta a El Jirafi po 2.

První pětka začala vlažně. Špatná obrana a nesoustředěný výkon v útoku znamenaly vedení domácích na začátku 12:0. Po oddechovém času ale došlo ke zlepšení, vetší kombinaci a koncentraci při zakončování a čtvrtinu jsme prohráli jen o 6 bodu. Druhá čtvrtina už byla o mnoho lepší. Kluci více kombinovali, začali jsme zodpovědně bránit. Střelba a dvojtakty byly však dále bez lepší efektivity, ale výsledek poločasu již byl o 2 body pro nás. O přestávce jsme v klidu zopakovali klukům jejich základní  přednosti a výsledkem byl o 100% zlepšený výkon první pětky. Konečný výsledek je o to důležitý, že si u nás zahráli a pravidelně střídali všichni hráči, oproti soupeři, který odehrál většinu zápasu se 7 hráči, ke kterým dostřídávali ostatní. Byl to první test pro kluky, aby se psychicky dále soustředili na utkaní i při nepříznivém vývoji a myslím, že ho zvládli na jedničku.

Basket Litomyšl vs. Beksa Pardubice 34:72
Body: Kolík 20, Hemerka 16, Kozák, Motl a Obršál po 6, Boháček a Fiedler po 5, Wolf 4, Černý a Voženílek po 2.

Jak jsme svižně skončili první zápas, začali jsme i ten druhý. První pětka začala tentokrát více spolupracovat a koncentrovat se na zakončení a výsledkem bylo vedeni o 9 bodů. Vyzkoušeli jsme variantu, kdy Boháčka, Kolíka, Fiedlera a Motla doplnil Obršal. O to těžší to měla druhá pětka, ale Hemerka, Voženílek a Černý odvedli perfektní výkon. Doplněni Wolfem a El Jirafim, navýšili skóre na poločasových 11 bodů. V druhém poločase soupeř již fyzicky odešel a dovolil nám prostřídat i doposud více sedící hráče, tak že si zahráli a zabojovali všichni. Dobrý výkon podali Kozák, Spurný a Doležal. Obě utkání opět ukázala v čem se budeme dále rozvíjet a na čem pracovat. Je potřeba ocenit, že kluci nepropadli panice a dále společně pracovali na trpělivé cestě k vítezství.