Pardubická Beksa U16 odcestovala na první vrchol letošní sezóny. Svěřenci Dušana Panduly se vydali na ve čtvrtek časně ráno směr Estonsko - Tallinn. Devět týmů ze severní části European Youth Basketball League a BK VIVIDBOOKS Pardubice vytvořili "desítku" závěrečného superfinále. Dva týmy (Žalgiris Kaunas a estonské Reinar Halliku) byly nasazeny přímo do semifinále. Zbývající osmička se poprala o dvě zbývající semifinálová místa. Rozhodující pro další postup "pavoukem" turnaje tak byl hlavně první zápas turnaje.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Audentes 58:77
Body: Lejsek 12b a 10d, Kolík 12, Kněžour 9, Sádovský a Bílek 7, Horváth a Avuk 4, Adamec 3.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Taurage BS 90:76
Body: Kolík 23, Sádovský 14, Avuk 13, Horvátj 12, Adamec 7, Bílek a Lejsek 6, Provazník 5, Kněžour 3, Míča 1.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Ukraine PUSH 48:45
Body: Horváth 16, Kněžour 9, Kolík 8, Lejsek 4, Kalhous a Sádovský 3, Bílek a Votava 2, Avuk 1.

První utkání proti pozdějším, celkovým vítězům Superfinále zastihlo Beksu ve velmi dobrém rozpoložení. Proti fyzicky vyspělejším hráčům odevzdali naši borci maximum. Po tři čtvrtiny se zápas přetahoval ze strany na stranu (poločasové skóre 30:30, po třetí čtvrtině 47:51). V posledním dějství se však hra změnila. Soupeři zpřesnili střelbu a zagresivnili obranu... což vyústilo ve výsledek 11:26 v poslední části. Prohra v prvním zápase znamenala, že se náš tým rovnou posouvá do bojů o 7. až 10. místo. Ve druhém i třetím zápase odvedli naši borci skvělou práci. Parádní práce na doskoku, úspěšné zakončování a maximální nasazení v "boji" proti silnějším pivotům vyneslo Beksa konečné 7. místo.

Turnaj nám ukázal, jakým způsobem se hraje v basketbalově vyspělých pobaltských zemích. Kluci sehráli tři skvělé zápasy v maximálním nasazení a tlaku. Byla to skvělá příležitost a jsme moc rádi, že jsme ji mohli využít. Všem klukům patří poděkování za nasazení, bojovnost a předvedené výkony! Věřím, že energii, kterou jsme v Estonsku olývali, přeneseme do úterního utkání předkola play-off extraligy kadetů.