(U19) Trápení juniorů pokračuje

Tři utkání během týdne a tři porážky na konto pardubických juniorů. Baksa U19 sehrála v minulém týdnu tři utkání (dvě s Nymburkem a jedno s Pískem) bohužel ani v jednom zápase nedokázali hráči soupeře udolat. Všechny tři utkání rozhodla nedostatečná míra koncentrace na naší straně, a to jak na obranné tak útočné půlce. V prvním utkání, které se hrálo v Nymburce rozhodla o utkání naše mizerná úspěšnost střelby snad ze všech pozic. Podkošoví hráči se pohybovali kolem 10% úspěšnosti zakončení z vymezeného území a to i v okamžiku, kdy nebyli bráněni. Když k tomu přidáme 25% úspěšnost za 3b a 30% úspěšnost hodů trestných, které jsou poslední dobou v našich družstvech spíše za trest... o osudu utkání bylo rychle rozhodnuto.

Druhý zápas, hraný na domácí palubovce, vypadal zcela jinak. Úspěšnost naší střelby byla výrazně lepší, ale když zapomeneme jednu čtvrtinu zcela bránit a na domácím hřišti inkasujeme za deset minut 36 bodů a čtvrtinu prohrajeme o 19... je o výsledku utkání téměř rozhodnuto. Zbývající tři části byly zcela vyrovnané a ve většině úseků jsme Nymburk přehrávali. Nicméně obří ztráta z úvodu utkání smazána nebyla.

Posledním juniorským utkáním byl zápas s Pískem. Tým z Jihočeského kraje vyniká celoplošnou, nátlakovou obranou, se kterou mají soupeři velký problém. Utkání v Pardubicích nebylo výjimkou. Dva  zcela rozdílné poločasy, kdy v prvním jsme inkasovali 47 bodů a druhý ve kterém jsme soupeři dovolili 22 bodů. K tomu tradiční mizerná produktivita (51/19) za 2b znamenaly, že utkání skončilo 69:61 pro hostující tým.

BA Nymburk - BK VIVIDBOOKS Pardubice 88:52
Body: Mrázek 14, Suchomel 8, Novák J., Jelínek a Kret po 6, Půlpán a Danko po 4, Novák T. a Provazník po 2.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BA Nymburk 78:91
Body: Mrázek 17, Novák J. 16b a 12d, Novák T. 14, Suchomel 12, Danko 10, Půlpán 4, Folta a Bílek po 2, Kret 1.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Sokol Sršni Písek 61:69
Body: Mrázek 11, Danko 10, Suchomel 9, Provazník 7, Půlpán a Novák J. po 6, Novák T. 5b a 15d, Jelínek 3, Kret a Folta po 2.