Vzhledem k neúčasti několika klíčových opor v týmech USK a NH Ostrava to byla pro náš nově se tvořící tým s převahou področníkových hráčů skvělá šance na zapracování nových či skoro nových tváří do týmu.

BK VIVIDBOOKS Pardubice – USK Praha 67:63
Body: Vondráček 19, T. Hřebík 13, Danko 7, Krejčík 7,  Vomáčka 6, Bílek 5, Prouza 4, Holub 2, Svačina 2, Zajíček 2.

Po vyrovnané první půli se tým ve třetí části vybičoval k výbornému výkonu a zejména zásluhou produktivní dvojice VONDRÁČEK – HŘEBÍK a motorové myši KREJČÍKA v obraně (7 získaných míčů) získal devítibodový náskok, který do poloviny čtvrté části dokázal navýšit až na 12 bodů. Drobná zaváhání v závěru sice málem udělala z utkání drama, ale naši hráči si nakonec zaslouženou výhru uzmout nenechali.

BK VIVIDBOOKS Pardubice – BK Opava 64:92
Body: Danko 18, Vondráček 12, Hřebík 9, Brýdl 8, Kubánek 5, Holub 4, Prouza 3, Bílek 2, Svačina 2, Krejčík 1.

Jediný výbuch týmu v turnaji se zrodil v samém úvodu, kdy naši hráči nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti a soupeř je naopak nemilosrdně trestal z rychlých protiútoků. K jakémus takémus vzkříšení našich hráčů došlo až za stavu 1 – 19 v 6. minutě hry, ale rozjetý soupeř i nadále dominoval a nedával našemu týmu jakoukoli šanci na konečný  úspěch. Po povedeném prvním utkání to byla, jak se později ukázalo,  jediná černá kaňka na vystoupení našeho týmu v turnaji.

BK VIVIDBOOKS Pardubice – BK NH Ostrava 58:57
Body: Danko 18, Vondráček 16, Bílek 10, Brýdl 4, Hřebík 4, Vomáčka 4, Prouza 2.

Prestižní duel s týmem vedeným naším dlouholetým trenérem Tomášem BARTOŠKEM byl podobně jako úvodní duel s USK v první půli zcela vyrovnaný, ale i tady naši hráči zcela ovládli třetí část hry (21-9) a zadělali v ní na druhé vítězství v turnaji, i když je to stálo ještě mnoho úsilí v závěrečné části. Skvěle hrál opět tandem VONDRÁČEK – DANKO, k němuž se tentokrát (konečně) přidal jeden z předpokládaných lídrů týmu BÍLEK. Obrovské množství práce zejména na obranném doskoku vykonala exjosefovská dvojice PROUZA – ZAJÍČEK, která se v turnaji prezentovala nadějnými, byť bodově ne až tak efektivními výkony. V samém závěru už oba týmy skórovaly pouze sporadicky a tak se skóre příliš neposunovalo – 54.min 52:50, 56.min 52:52, 58.min 54:55, 60.min 58:57 (celkem poslední čtvrtina 6-12!)

BK VIVIDBOOKS Pardubice – Grizzlies Plzeň 87:85
Body: Danko 34 (!!!), Hřebík 9. Bílek 7, Kubánek 7,  Vomáčka 7, Zajíček 7, Prouza 6, Krejčík 5, Vondráček 5.

Zásluhou absolutně zbabrané druhé čtvrtiny a jejím pokračování v úvodu třetí získali domácí medvědi pohodlný šestnáctibodový polštář k dobru, který naši hráči zlikvidovali jenom zásluhou nevídané one man show Matěje DANKA v posledních 15 minutách hry. Tento žďárský vlk si na medvědech doslova pochutnával a mnoha skutečně ekvilibristickými zakončeními přiváděl domácího trenéra a pořadatele turnaje a před dvaceti lety i našeho extraligového plejera Václava FORSTA doslova k zoufalství. Právě on povstal jako bájný Fénix z popela a vyvedl náš tým z duševního marasmu, který ho postihnul – bůhví proč – ve střední části zápasu. Ta budiž pro naše hráče i trenéra Tomáše MACELU vážným varováním do dalších bojů. Solidním vystoupením se blýsknul i KUBÁNEK, s nímž však bohužel počítá v letošní sezóně holický trenér Pavel WELSCH především pro svůj tým v celostátní lize a našemu týmu tak zřejmě pomůže až v příští sezóně.

BK VIVIDBOOKS Pardubice – BK Válečníci Děčín 75:82
Body: Hřebík 21, Vondráček 19, Danko 11, Krejčík 7, Prouza 7, Zajíček 7, Kubánek 3, Vomáčka 3, Prouza 2.

S výjimkou HŘEBÍKA pokračovalo celoturnajové trápení týmu s trestnými hody a jejich  13 neproměněných spolurozhodlo o porážce v přímém souboji o druhé místo v turnaji. Zápas s děčínskými Válečníky jinak byl absolutně vyrovnaný, bohužel naši hráči nedokázali pokrýt ve druhém poločase nejlepšího hráče na hřišti – děčínského ŽIŽKU, s jehož únikem do pravé ruky si prostě nikdo nedokázal poradit. Ukázalo se v plné nahotě, jak moc týmu chybějí pivotmani  - dlouhodoběji zraněný SOLDÁN a nečekaně kariéru ukončivší  FIEDLER. Největší posilou ale určitě bude návrat silového FOLTY do hry po artroskopii menisku.

Přestože výkony týmu probíhaly jako let na ruském kole – chvilku nahoru, chvilku dolů – lze vystoupení  hodnotit poměrně pozitivně, ale zároveň se jimi nenechat ukolébat. Extraligové boje budou výrazně složitější a cesta k úspěchu v nich bude vyžadovat ještě mnohem vyšší kvalitu.

Do All Stars turnaje byl zcela zaslouženě zařazen Matěj DANKO.