Upravit stránku

U17 - Dvě výhry přiblížily účast v první osmičce. Naděje na kýžené 5. místo se však zdaluje.

Snakes Ostrava : Beksa Pardubice 78:58
Body: Dvořák 18 (trojky 4/3), Boháček 15 (8 doskoků, 4 získané fauly), Provazník 14 (4 doskoky), Eisenvort 8 (5 doskoků), Hřebík 8 (10 doskoků, 6 získaných faulů), David 2 (5 doskoků), Janů 2, Černický 1, Kret 0, Šrámek 0.

Veledůležité utkání v boji o konečnou pátou příčku a tím hratelného soupeře do play off  rozhodly dvě šestibodové šňůry domácích v prvním poločase, pomocí nichž odskočili od našich hráčů před přestávkou až na 17 bodů. Vůbec to ale nevyjadřovalo poměr sil na hřišti, který takovému rozdílu zdaleka neodpovídal.  Výtky trenérů směřovaly zejména k pomalému návratu do obrany a špatné realizaci předskoku, které  na  první pohled jasné skóre zapříčinily. Po přestávce šla produkce pardubických hráčů pronikavě vzhůru, zlepšená komunikace v obraně začala hadům dělat značné problémy a během chvilky se jejich náskok ztenčil na 9 bodíků. A pak několikrát i na 7, ale v tu chvíli vždycky přišla nějaká chybička, neproměněná příležitost stáhnout náskok ještě níž, dvakrát domácím pomohla trojka v poslední vteřině časového úseku a tak se nakonec úplné drama nekonalo. Za první poločas si domácí vítězství zasloužili, za ten druhý ale zaslouží pochvalu naši hráči, kteří dokázali povstat z popela a vrátit se do zápasu.Skvělý zápas odehráli PROVAZNÍK s EISENVORTEM a zejména DVOŘÁK na rozehrávce, výbornou premiéru byť neokořeněnou obvyklou střeleckou úspěšností si odbyla i posila z Pelhřimova Lubomír DAVID.

Beksa Pardubice : SAM BŠM Brno 82:54
Body: Dvořák 16 (7 asistencí, 4 doskoky), Hřebík 16 (7 doskoků, 6 ztrát, 4 asistence), Eisenvort 12 (9 doskoků, 5 zisků), Dvořák 10 (9 doskoků), David 8, Janů 7, Šrámek 6, Kret 3 (5 doskoků), Černický 2, Rolenc 2, Boháček 0 (šetřen pro zranění).

Na rozdíl od středeční dohrávky vstoupili naši kadeti do dalšího důležitého zápasu sebevědomě a od začátku nenechávali nikoho na pochybách, kdo je na hřišti pánem. Hosté se na velký odpor nezmohli a v celém zápase působili zakřiknutě, zabrzděné, bez velkého elánu a bojovnosti. Dobrý , soustředěný a bojovný výkon celého našeho týmu dlouhodobě oslabeného o sádraře BÍLKA, SVOJANOVSKÉHO a VLČKA  i nemocného KALNÉHO  byl balzámem na duši pro všechny zainteresované a naznačoval, že by tým mohl vykročit v závěru soutěže správným směrem, ale…

Beksa Pardubice : BCM Orli Prostějov 96:84
Body: Hřebík 43!!! (12 doskoků, 4 získané fauly),  Boháček 14 (8 doskoků, 4 asistence),  Dvořák 14 (7 doskoků, 6 získaných faulů, 5 asistencí, 4 ztráty), Černický 7 (5 doskoků), David 6, Janů 6, Provazník 6 (5 doskoků), Eisenvort 0,  Kret 0 (5 doskoků), Šrámek 0, Rolenc 0.

Chladné nedělní ráno jako by předznamenalo nepochopitelně chladný projev celého týmu v prvním poločase s Prostějovem. 33 inkasovaných bodů za první čtvrtinu hry bylo čímsi, s čím nepočítal ani ten největší pesimista. Hráči chodili po hřišti jako primadony, jimž se nemůže nic stát a znovu připomínali nesourodý soubor z doby nedávno minulé. Druhá čtvrtina sice mírné zlepšení přinesla, ale i tak lze pouhopouhé tříbodové manko v poločase považovat za totální zázrak. Jenom famózní produktivita Lukáše HŘEBÍKA tým udržela ve hře. Po přestávce šel výkon všech hráčů pronikavě vzhůru a naopak orlům docházela šťáva. Hosté vedli naposledy ve 25. minutě hry (62-63), od té doby domácí ovládli celé hřiště a svůj náskok neustále mírně navyšovali.  Výhra to však byla hodně upachtěná a nebýt 43 bodů konečně se naplno protrhnuvšího HŘEBÍKA (výhrady k jeho bránění markantní zejména ve středu v Ostravě však i nadále trvají), bylo by zle nedobře. Všechna tři utkání skvěle odehrál Tomáš DVOŘÁK, po výborné středě a solidní sobotě fyzicky zvadnul EISENVORT a i PROVAZNÍK byl jenom stínem PROVAZNÍKA z ostravského duelu. Postupně se zlepšoval JANŮ, stabilní výkony předváděl DAVID, v neděli pomohl i mírně zdravotně handicapovaný BOHÁČEK, po vleklých zdravotních potížích se do hry pomalu dostává i ČERNICKÝ.

U14 - Mladší žáci stále živí šanci na MČR

Beksa Pardubice : BA Nymburk 90:67
Body: Půlpán 36 (9 doskoků, 6asistencí a 6 zisků), Suchomel 20 (13 doskoků), Vlček 13 (6 doskoků), Bílek, Procházka, Ulrych a Kakrda po 4, Votke 3 a Smolný 2.

BA Nymburk : Beksa Pardubice 69:49
Body: Suchomel 15 (10 doskoků), Vlček a Procházka po 9, Půlpán 7, Ulrych 4, Votke 3 a Kakrda 2.

Veledůležitý víkend mají za sebou naše U14. Ve dvojičce s Nymburkem jsme potřebovali urvat alespoň jedno vítězství a nejlépe dvě. To se bohužel nepodařilo a v neděli na soupeřově hřišti jsme ze zápasu odešli poraženi. S Nymburkem jsme na tom v tabulce na chlup stejně a je veliká škoda, že jsme nenavázali na skvělý sobotní výkon.  V nedělním utkání jsme se přizpůsobili soupeřově hře a hráli „pochoďák“ oproti předešlému dni, kdy jsme rychlým přechodem do útoků protivníkovi nedali šanci si od nás odvézt dva body za výhru. Do toho jsme měli i špatný vstup do zápasu a po pár minutách prohrávali 0:10. Zpět do hry jsem se dostávali už jen těžko a když už to chvílemi vypadalo, že se k soupeři přiblížíme na pár bodů, tak jsem na obranné polovině udělali několik fatálních chyb, které nymburští využili a prakticky zadarmo skórovali. Udrželi si tak po celý zápas dvouciferný rozdíl  bodů a napínavý víkend jsme tak zakončili 1:1. V tabulce si tedy držíme šanci na postup na Mistrovství České Republiky a ve zbytku soutěže si nesmíme dovolit zaváhat s týmy, které jsou pod námi.