Body: Pešík 19, Čejka a Výcha po 11, Baťa 7, Tkadlec a Suchánek po 6, Svoboda 4, Picka, Vrťátko a Voráč po 2

SAM Brno : Beksa Pardubice 53:63
Body: Půlpán 16 (8 zisků, 7 doskoků a 4 asistence), Procházka 13 (5 asistencí), Vlček 9 (7doskoků), Suchomel a Dvořák po 8, Bílek 7, Ulrych 2.

Slavia Kroměříž : Beksa Pardubice 51:70
Body: Půlpán 20 (6 ztrát), Suchomel 18 (6 doskoků), Ulrych 10, Vlček 8 (9 doskoků), Král 3, Bílek, Procházka, Tesař, Votke a Kakrda po 2, Dvořák 1.

Skvělý víkend a plný počet bodů pro naše borce z U14. V sobotu jsme zavítali do Brna, kde nás čekal papírově silnější soupeř a zvítězit by byl malý zázrak. A to se nám povedlo! Do utkání jsme vstoupili dobře připraveni a s myšlenkou, že nemáme co ztratit. Kluci se hned od první minuty nezalekli a hráče z Brna velmi dobře přitlačili v obraně a nedali jim nic zadarmo. Na každý koš se museli nadřít a nám, jak už to v basketu bývá se díky dobré obraně dařilo i v útoku. Rychlým přechodem po našich ziskách (celkem 16) jsme se dostávali do přečíslení a dobrým pohybem míče jsme se dostávali do snadných pozic. Ty jsme bohužel v prvním poločase často zapařili, v tom druhém už borci zaváhali jen výjimečně a došli si tak pro nečekanou a cenou výhru. Pardubické koně můžu jen pochválit za předvedenou hru s minimem chyb na obou polovinách hřiště. Dobrá práce na tréninku se nám konečně vyplatila už i v podobě bodového zisku po pár předchozích smolných prohrách.

V neděli jsme naopak byli favoritem my a výhra byla prakticky nutná, pokud si chceme udržet naději na postup na Mistrovství České Republiky. Hráči navázali na výkon ze soboty a opět se jim dalo jen máloco vytknout. Od začátku jsme na hřišti dominovali a šli si pro výhru. Zmínit ale musím prvních pět minut poslední části hry, kdy jsme předváděli něco, co s basketem nemá nic společného. A úsek prohráli 14:0!!! Díky velkému náskoku to však zápas nijak neovlivnilo, jen je škoda, že tak skvělý víkend zakončíme takovou hrůzou. Za celý víkend chci hráčům poděkovat za jejich nasazení a to všem. Od prvního do posledního odevzdali chlapci své maximum a to jim konečně přineslo i ovoce a tedy 4 důležité body do tabulky.

U12 - Postup na MČR z 1. místa

Beksa Pardubice : Sokol Jaroměř-Josefov 71:41
Body: Fiedler 16, Chimiák 11, Krejčík 10, Kubánek a Šrámek po 5, Patlevič, Kment, Fecko a Kotěra po 4, Soldán, Mikolda, Svačina a Bílek po 2.

Mladší minižáci zakončili v sobotu kvalifikaci na Mistrovství České republiky. Posledním soupeřem v cestě našich barců byl Sokol Jaroměř-Josefov. Rozhodující náskok si připsali kluci ve 2. čtvrtině, kdy odskočili soupeři o 25 bodů. Celkově zakončila Beksa kvalifikaci na 1. místě, bez jediné porážky se skóre 404:125. Národní finále se uskuteční 27. až 29. dubna ve městě Příbor.