U23 - Poslední zápas základní části pro Beksu

Beksa Pardubice : Orli Prostějov 96:84
Body: Potoček 23, Brožek 19, Půlpán 16, Tkadlec 11, Němec 8, Škranc a Voráč po 6, Kratochvíl 4, Petric 3

V pátek jsme s týmem první ligy odehráli poslední kolo základní části. Tentokrát jsme přivítali na domácí palubovce tým Prostějova. Do utkání jsme nastoupili posílení o hráče z A -týmu. Konkrétně o Josefa Potočka, Viktora Pulpána a Davida Škrance. Právě pro Davida se jednalo o jeho první soutěžní utkání v této sezóně z důvodu jeho dlouhodobého zranění kolene. Do utkání lépe vstoupil soupeř, nicméně do konce první čtvrtiny jsme dokázali vedení překlopit na naší stranu. V druhém dějství jsme náš náskok dokázali postupně navyšovat a především v útoku se nám velmi dařilo. V této čtvrtině však došlo také k velmi smutnému momentu, kdy si obnovil zranění David Škranc. Tato situace však naštěstí naše hráče příliš neovlivnila v jejich výkonech. V poločase jsme tak do šatny odcházeli s vedením o 20 bodů. Ve třetí dějství jsme náš náskok ještě navýšili a hra občas připomínala již exzibici. Bohužel vývoj utkání naše hráče poněkud uspokojil, čímž jsme nechali soupeře závěr zápasu ještě zdramatizovat. Vítězství jsme si však pohlídali a po konci zápasu tak na tabuli svítilo skóre 96:84.

U19 - Rozdílné poločasy na Sokole Pražském

Sokol Pražský : Beksa Pardubice 69:84
Body: Baťa a Čejka po 12, Tkadlec 11, Svoboda a Výcha po 10, Suchánek 9, Voráč a Vrťátko po 6, Picka 5, Janata 3

V sobotu nás čekalo utkání na půdě Sokola Pražského. Dle tabulky by se dalo předpokládat jednoznačné vítězství z naší strany. První poločas odpovídal všem předpokladům a dokázali jsme ho vyhrát o 20 bodů. Ve druhém poločase to vypadalo, jakoby se naši junioři pokoušeli napodobit náš tým U23 z předchozího dne. Přílišnou pasivitou na obou stranách hřiště a značně zpomalenou hrou jsme dali soupeři šanci se na nás přitáhnout. Větší drama jsme však nepřipustili a v až překvapivě komorní atmosféře jsme dokázali zvítězit 84:69.

U17 - Sedmnáctky mění tváře jako chameleon

USK Praha : Beksa Pardubice 68:62
Body: Boháček 21 (5 doskoků, 4 asistence, 8 získaných faulů), Hřebík 12, Provazník 11, Bílek 8, Eisenvort 5 (10 doskoků), Janů 3, Černiický 2, Šrámek 0, Vlček 0.

Dobiti zraněními a nemocemi, bez větších šancí na úspěch proti velkému favoritovii, se naše sedmnáctileté (potažmo fakticky šestnáctileté) naděje semkly a v dlouho odkládané dohrávce odehrály výbornou partii.  A to i přes to, že po oboustranně neproduktivním začátku se rychleji probrali domácí a získali až čtrnáctibodový náskok. Obvyklá rezignace v podání našich hráčů však tentokráte nepřišla a zejména zásluhou výtečně bojujícího a aktivně hrajícího BOHÁČKA (kéž by tyto výkony opakoval pravidelně!) dostali zlepšenou obranou domácí do útočné křeče a do poločasu snížili na stále hratelné pětibodové manko. Do druhé půle bohužel vstoupili opět odhodlaněji  domácí a svoje úsilí korunovali sedmnáctibodovým náskokem. I podruhé však naši hráči nerezignovali, dřeli do posledního zbytku sil a 40 sekund před koncem získali míč  v době, kdy už zase prohrávali pouze o 4 bodíky. Svoje snažení nakonec k obratu nedotáhli, ale na Folimance zanechali opravdu výborný dojem a naznačili, jaké jsou jejich možnosti, pokud myslí jen a jen na týmový úspěch.  Při neúčasti vskutku stěžejních hráčů SVOJANOVSKÉHO s KALNÝM a s teplotou (ne)hrajícího VLČKA  je tahle porážka vlastně výhrou, povzbuzením do další práce a důkazem, že když se chce, všechno jde.

U15 - Od absolutní euforie k totálnímu zmaru

Beksa Pardubice : Sokol Pražský 67:73
Body: Kret 21 (8 doskoků, 5 získaných faulů, 6 ztrát), Kouba 16, Provazník 10 (13 doskoků, 5 získaných faulů,  9 ztrát!!!), Fidler 5 (5 získaných míčů, 4 doskoky, 4 asistence), Chmelík 5 (8 doskoků), Hejzlar 4, A. Husták 4, Šindelář 2 (4 doskoky), O. Husták 0 (8 doskoků. 4 získané míče), M. Půlpán 0, T. Půlpán 0.

Do superdůležitého duelu z hlediska postavení na špici tabulky vlétli naši žáci jako uragán a ve 3. minutě vedli 10-0. O 2 minuty později to bylo již 18-4 a sokoli nevěděli, kde jim hlava stojí. Po prostřídání základní pětky přišel malý útlum, ale s návratem výborného Jury KRETA se zápas vrátil do starých kolejí. Výsledek první čtvrtiny hovoří za vše: 28 – 14. V 15. minutě to bylo již 38 – 22 a domácí pokračovali v parádní produkci plné rychlosti a invence i dobrého zakončení.  Druhý pokus o začlenění nových hráčů do hry se už ale nezdařil,  sokolové se vymanili z tuhého sevření a rychle se začali rozlétávat po celém hřišti.  Naši hráči úplně vypadli z rytmu a důsledkem byl pouhopouhý tříbodový náskok v poločase. Po přestávce se bojovalo o každý bodík, ale když hosté poprvé překlopili vedení na svoji stranu,  dostala už tak rozpadající se hra domácích podobu chaosu. Zničehonic nikdo na hřišti nedokázal udělat správné rozhodnutí, místo přihrávky driblink, místo driblinku přihrávka, místo zakončení přihrávka, místo přihrávky  zběsilé zakončení.  Psychika je mocná čarodějka a tentokráte jí  bohužel podlehli i ti, od nichž bychom to čekali nejméně – do poločasu výborný KRET s obvyklým tahounem PROVAZNÍKEM. A to byl asi rozhodující faktor druhého poločasu – jakási slepá víra v to, že se tihle dva ze svého marasmu  zvednout musí, že už to konečně prostě musí přijít. Nepřišlo. Proto zápas dopadl tak, jak dopadl a nám nezbývá, než si z toho vzít ponaučení. Bylo by velkou škodou nevyužít tak skvělého potenciálu týmu k nějakému úspěchu, byť to  určitě není v tomhle věku ta nejpodstatnější záležitost.

U15 B - Zcela rozdílné zápasy, výkony a výsledky

Beksa Pardubice : Baskeťáci TJ Sokol Josefov 95:39
Body: Priessnitz 23, Plaček 16, Hejzlar 12, Procházka 9, Půlpán a Rejda po 8, Kvapil 6, Dvořák a Vlček 5, Votke 3.
Do prvního zápasu vstoupili kluci odhodlaně a zodpovědně. Od první minuty utkání trápili soupeře jak v obraně tak i v útoku, díky tomu jsme také měli po celou dobu zápas plně pod kontrolou a soupeře jsme si drželi v bodově bezpečné vzdálenosti. Posledním hřebíkem do rakve pro výletníky z Josefova byla poslední čtvrtina, kterou jsme díky naší neuvěřitelné střelecké úspěšnosti z dálky (trojky 6/5) vyhráli 37:9.

Beksa Pardubice : Baskeťáci TJ Sokol Josefov 48:55
Body: Vlček 9, Půlpán a Sádovský 8, Hejzlar 7, Priessnitz 6, Dvořák 4, Kvapil, Plaček a Procházka 2.
Do druhého zápasu vstoupili kluci stejně odhodlaně jako do prvního, bohužel nyní se nám už nedařilo ve střelecké úspěšnosti tolik jako v předešlém zápase a to i ve vyložených šancích kdy jsme byli sami pod košem. Tento malý detail na kráse rozhodil kluky natolik, že někteří strachy úplně přestali hrát do koše a nebo si v koncovce nevěřili a proto pak neproměnili jasné šance. Bohužel to bylo na našich hráčích až příliš vidět, všimli si toho i baskeťáci z Josefova, kteří se nebáli této šance využít a agresivní hrou naše kluky ještě víc rozhodit, díky čemuž pak po právu zvítězili. Když nastanou takové krušné chvíle tak by měli být starší a zkušenější hráči ti, kteří ostatní vyhecují a dostanou zpátky do hry, bohužel této aktivity se nám od nich nedostalo.

U11 -  Druhé kolo kvalifikace MČR na 50 %

V sobotu 3.2. jsme zavítali do Svitav, k další části kvalifikace o MČR. Jeli jsme značně oslabeni bez Zdobinského, Fecka, Rolence, Nováka, ale jeli jsme odhodlaně bojovat o další dvě výhry do tabulky.

Basket Svitavy : Beksa Pardubice 72:54
Body: Kolík M. 17, Bílek 12, Knol 5, Panuška, Provazník a Zakopal po 4, Charvát, Kolík J., Valenta a Procházka po 2

První zápas ovšem nevyšel tak, jak bychom si představovali. Po spoustě zbytečných ztrát a chyb v obraně, zejména po přehozech na úplně samotné hráče Svitav, jsme odcházeli v poločase do šaten s 12b. ztrátou. Úkol do další části zápasu byl tedy jasný a to zlepšit hlavně obranu a obranný doskok, kde jsme si nedokázali pomoct. To se nepodařilo a svitavští díky chytré obraně (odstoupení do bedny) dokonale vymazali naše borce. Prohra 72:54, bohužel plno kluků se nepotkalo s formou a nepodali výkony, na které jsme od nich zvyklí (Knol, Provazník, Charvát). Je potřeba se zaměřit na obrannou činnost a také na to abychom uměli hrát pod tlakem, když nevyhráváme.

Beksa Pardubice : Královští Sokoli 74:28
Body: Kolík M. 20, Kolík J. a Bílek po 15, Provazník 10, Charvát 6, Kalhous 4, Knol 2, Panuška a Zakopal po 1.

Druhý zápas proti Sokolům z Hradce Králové už byl v naší režii a i přes pár chyb v zápase jsme pohodlně vyhráli o 46bodů, 74:28. O 35bodů týmu se podělili bratři Kolíkové.

I přes jednu porážku, nám postup na MČR neuteče. Poslední část kvalifikace se sehraje za měsíc v hale na Dukle, doufáme, že i o dost s lepším výkonem i výsledkem.