(U23) Brno nekladlo na Dukle žádný odpor

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Basket Brno 94:66
Body: Tkadlec 26b a 12d, Burda 17b a 12as, Vlček 15, Svojanovský 11b a 10d, Kalný 8, Mikuláš 7, Novák T.  a Novák J. po 4, Půlpán 2.

V nekompletní, ale stále ve velice kvalitní sestavě přijelo Brno do Pardubic. Po vyrovnaném začátku utkání se obraz hry změnil, když domácí muži začali dominovat na obou půlkách hřiště. Druhá čtvrtina (26:12) tak rozhodla o osudu celého utkání. V druhé půlce Beksa své vedení pomalu navyšovala až na konečných 94:66. Tomáš Tkadlec se blýskl 26 body, Matěj Burda 12 asistencemi a na doskoku kraloval Michal Svojanovský. Stabilní a velmi dobré výkony předvádí v 1. lize Tadeáš Vlček.

(U19) Velmi špatný víkend pro naše juniory

BK VIVIDBOOKS Pardubice - GBA Sojky Pelhřimov 65:111
Body: Mrázek 20b, 6d, 6as., Novák J. 15b, 7d, Půlpán 10b, 10d, Novák T. 8b, Suchomel 6b, David 3b, Folta 3b.

Covidom narušená plynulosť súťaže, nám po 14dňovej pauze pripravila súperov z hornej poloviny tabuľky. Obom súperom sme chceli vrátiť porážky , ktoré nám uštedrili na ich palubovkách. V zápase s GBA sme vedeli, že nás čáká fyzická hra s extrémně nebezpečným prechodom na útočnú polovinu. V úvode zápasu sme obdražali od súpera 3 otvorené strely za 3b, na čo sme ešte stihli zareagovať jedenástimi premenenými bodmi. To však bolo z našej strany všetko v 1QT a už sme sa stali  len pozorovatelmi pri zakončovaní rýchlych protiútokov a celkovo sme obdržali 34b za túto QT. V druhej časti sme dokázali zrovnať hru, hlavne zlepšenou hrou na útočnej polovine. V obrannej časti sme pokračovali tak ako v prvej QT a  nedokázali zastaviť útočnú silu z 3b oblúka (10 úspešných 3pt). Do druhej časti sme vstúpili z cieľom ukázať náš fyzický basket,  podarilo sa nám to, ale iba prvých 5min, ktoré sme vyhrali 11:8, tam sme ukazovali náš ozajstný potenciál, ktorý tento team dokáže produkovať… bohužiaľ je to veľmi krátky úsek z celého zápasu. Následne GBA za stavu 50:70 , kedy sme nedokázali skórovať z troch dobre priravených pozícii , ukázal svoju silu a šnúrou 0:12 odskočil na 30b rozdiel. V tomto momente sme sa úplne rozpadli a bolo len málo pozitívnych momentov. Vyzdvihol by som individuálny výkon Mrázka, ktorý sa dokázal najlepšie vyrovanať s tlakom po celú dobu zápasu, na zamyslenie je výkon hráčov na pozícii krídel, kde sme mali katastrofickú úspešnosť 4/28 15%.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Tygři Brno 57:87
Body: Mrázek 12b, 6d, 7st. !!, Půlpán 11b, 10d, Novák J. 8b, Suchomel 8b, Luba 6b, Provazník 6b, Novák T. 4b, 11d, Jelínek 2b,

Do zápasu sme vstupovali s presvedčením , že je v naších silách vrátiť Tygrom 11b prehre z Brna. Ostalo však len pri presvedčení!!!! Náš výkon bol katastrofálny , ak som mal včera proti GBA mnoho dobrých pocitov , tak dnes,  som bol naším výkonom sklamaný a absolútne tento výkon neodpovedal potenciálu tohto družstva. V podkošovom priestore , kde by sme mali našou zostavou vysokých hráčov kralovať, tak sa trápime  a nedokážeme vyriešiť jednoduché zdvojenia súpera. Necháme sa fyzicky zničiť , nevieme vrátiť súperovi tvrdú kontaktnú hru a večšinu neutrálnych lôpt má super…takže všetko toto sú ukazatele bojovnosti a nie basketbalových dovedností!!!! K tomu všetkému nás počas oboch dní limitovala katastrofálna úspešnosť streľby z trojkového oblúka  8/48 16%.

U17  Bojovnost, která nás zdobila v předchozích zápasech, nyní zcela chyběla

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BA Nymburk 46:71
Body: Prouza 9, Folta a Kubánek po 7, Zajíček 5, Brýdl a Bílek po 4, Vondráček a Krejčík po 3, Holub a Hřebík po 2.
Dohrávka odloženého 1. kola mezi Beksou a Nymburkem nedopadla pro domácí vůbec dobře. Kromě první čtvrtiny se svěřenci Tomáše Macely nedokázali vyrovnat hráčům z Polabí nejen v žádné herní činnosti, ale ani v nasazení. Za vše hovoří výsledek prvního poločasu, kdy Beksa dokázala vsítit pouhých 17 bodů. Jediným pozitivem tak může být návrat Tomáše Folty po zranění. Hned ve středu 8.12. budou mít kadeti šanci na reparát, kdy je na programu dohrávka 8. kola. Na ZŠ Komenského v Nymburce nastoupíme s jasným cílem a odhodláním odčinit páteční výkon.

U15 Náročný čtyřboj starších žáků

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Brandýs nad Labem 78:64
Body: Kolík 23, Haman 14, Kalhous 12, Bílek 10, Janovský 6, Míča, Urbánek a Votava po 3, Novotný a Charvát po 2.
BK VIVIDBOOKS Pardubice - BA Nymburk 102:46
Body: Kolík a Haman po 20, Štěpánek 17, Novotný a Votava po 9, Knol 8, Bílek 7, Charvá 6, Červinka a Kalhous po 3.
Sokol Vyšehrad - BK VIVIDBOOKS Pardubice 28:168
Body: Kolík 59, Votava 28, Novotný 23, Haman 17, Bílek 12, Lejsek 11, Kalhous 5, Knol, Charvát a Panuška po 4, Červinka 1.
Brandýs nad Labem - BK VIVIDBOOKS Pardubice 87:79
Body: Kolík 33, Kalhous 10, Haman a Bílek po 9, Votava 7, Provazník 6, Knol 3, Charvát 2.

Starší žáci absolvovali náročný konec týdne. Kvůli karanténám a covidovým opatřením museli zvládnou 4 zápasy ve 4 dnech. Dvakrát Brandýs nad Labem, Nymburk a Sokol Vyšehrad. Z těchto čtyř zápasů vyšli celkem 3x vítězně.

Velmi těžké zápasy odehrál tým U15 s BK Brandýs. Již tradiční rival zavítal do Pardubic ve čtvrtek. Zápas byl do poločasu vyrovnanou záležitostí. Po poločase náš tým přestal chybovat a díky agresivní obraně utkání zvládl 78:64. Rozhodl zejména Matěj Kolík, který se začíná rozehrávat do nadprůměrných výkonů! K němu se přidal dobře hrající Šimon Kalhous. V zápase nám k výhře pomohl i velmi statečný výkon mladíku z kategorie U14.

Zápasy s Nymburkem a Vyšehradem byly z kategorie "povinných". Naši hráči potvrdili roli favorita a jasně zvítězili. Šanci dostali všichni. Za zmínku stojí střelecká exploze Kolíka, který zaznamenal v utkání s Vyšehradem 59 bodů.

Posledním zápasem ,,čtyřboje“ byl opět zápas proti Brandýsu. Tentokrát na jeho palubovce. Zápas pro nás začal výborně. Skvělým pohybem v útoku jsme vedli až desetibodovým rozdílem. Ten byl ovšem záhy smazán a Brandýs se ujímal postupně vedení. Čím déle se hrálo, tím více byla vidět patrná únava, nejen fyzická, ale především psychická. Závěr zápasu patřil tentokrát Brandýsu, který využil náš náročný program a zvítězil 87:79. Na vítězství nestačilo ani 13b Matěje Kolíka (celkově 33b.) v závěrečné čtvrtině. Bohužel nikdo jiný se nepřidal.

Tým se raduje z postupu do extraligy, kde nás čekají daleko těžší a konečně ty pořádné zápasy. Je potřeba se dát nyní zdravotně do pořádku a odpočinout si.

U13 Dva rozdílné výkony starších minižáků

Adfors Basket Litomyšl - BK VIVIDBOOKS Pardubice 64:69
Adfors Basket Litomyšl - BK VIVIDBOOKS Pardubice 37:91

Vypadalo to jako by do dvou zápasů nastoupila dva různé týmy. V prvním utkání jsme kupili jednu chybu za druhou a Litomyšl nás za to trestala. Nefungovala týmová hra a obrana to byl jeden velký cedník. Když k tomu přidáme spoustu neproměněných šoupáků a přímo žalostné šestky (20/5) tak se nelze divit ,že čtyři minuty do konce zápasu  svítilo na tabuli skóre 52:50 pro Litomyšl. Poslední minuty kluci zvládli velmi dobře i když mohli jsme být i klidnější ... právě v koncovce jsme měli šestky 10/1, ale i přesto se nám podařilo v koncovce proměnit několik krásných nájezdů a v utkání zvítězit.

V druhém utkání jsme zlepšili obranu, zpřesnili zakončení a do poločasu jsme prakticky rozhodli o výsledku celého zápasu. Z tohoto víkendu by si kluci měli vzít ponaučení, že žádný soupeř se neporazí sám a že utkání končí až s posledním klaksonem. Tentokrát bude směřovat pochvala na diváky, kteří bouřlivou atmosférou hnali kluky stále dopředu.

U11 Nejmladší Beksa sbírá zkušenosti

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Adfors Basket Litomyšl 104:23
BK VIVIDBOOKS Pardubice - Adfors Basket Litomyšl 109:16

V sobotu naši benjamínci odehráli své 7. a 8. soutěžní utkání proti týmu Litomyšle. Ta přijela jenom s 8 hráči a to bylo hodně znát. Naši kluci soupeře přehrávali ve všech herních činnostech a tak byly zápasy vždy velmi jednoznačné. Velkým plusem obou zápasů bylo ,že po dohodě s trenérkou Litomyšle mohlo nastoupit všech 19 kluků, včetně našich dvou nejmladších Lukyho a Kuby. Během utkání byly vidět i povedené basketbalové akce, které se líbily přítomným divákům. Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost během celého utkání.