Upravit stránku

(U23) Ze soubojů "rezervních týmů" máme 4 body

V uplynulých dnech jsme se postupně utkali s BK Prostějov (rezerva basketbalistů Olomoucka) a opavským béčkem. Obě utkání si byla velmi podobná, vedení se neustále přelévalo ze strany na stranu, ale v závěru zápasů jsme naší velkou energii urvali vítězství pro naše barvy.

Beksa Pardubice vs. BK Opava 94:89
Body: Svoboda Michal 28, Brožek Lukáš 17, Výcha Ondřej 13, Janata Vojtěch 11, Baťa Kryštof 9, Čejka Jakub 8, Tkadlec Tomáš 6, Němec František 2

Beksa Pardubice vs. BK Prostějov 96:91
Body: Svoboda Michal 25, Výcha Ondřej 22, Brožek Lukáš 18, Baťa Kryštof 12, Němec František 8, Tkadlec Tomáš 6, Svojanovský Michal 5

Vstupy do utkání nám vyšly, šli jsme do toho s velkou energií a to byl skvělý impuls do celého průběhu utkání.  Alfou a omegou úspěchu byla naše obrana, hlavně v přechodové fázi. I když jsme zaznamenali právě v obraně rychlého protiútoku a obranného doskoku i výpadky, v okamžicích, kdy jsme si pomohli jako tým a nedovolili soupeři jednoduché koše, jsme se zase vrátili do utkání. Na útočné polovině jsme předváděli jak skvělé individuální okamžiky,  tak i ty týmové, kdy nám dobře putoval míč z ruky, byli jsme aktivní bez míče, měli jsme dobré náběhy a backdoor cuty. Kaňkou a komplikací bylo, že jsme několikrát špatně a komplikovaně řešili rychlý protiútok (2-1, 3-2), toto musíme zefektivnit .Každý hráč dal do utkání maximální úsilí a to se projevilo a na výkonu celého týmu. A takové drobnosti  jako doskok i za cenu krvavého zranění ☺, boxout, skočení pro míč, týmová oslava, úspěšné střely či akce nás stále posouvají dopředu, náš týmový i individuální výkon roste a dovede nás k dalším vítězstvím.

(U17) Zónová obrana našim kadetům nevoněla

Lokomotiva Plzeň vs. Beksa Pardubice 67:79
Body: Dvořák a Hřebík po 13, Kret 12, Vlček 9, Janů 8, Provazník 7, David 6, Šrámek 5, Rolenc 4, Fidler 2.

V sobotu jsme zavítali na palubovku týmu Lokomotiva Plzeň. Do zápasu jsme vstoupili s velkou energií a elánem, nicméně po konci první čtvrtiny bylo skóre vyrovnané. Ve druhé čtvrtině jsme především díky zlepšené obraně a zrychlenému přechodu do protiútoku začali soupeři více odskakovat. V poločase jsme tak odcházeli do šatny za vedení 31:47. V druhém poločase se soupeř zatáhl do zónové obrany a tím nás zabrzdil ve větším rozletu. Tempo utkání se dosti zpomalilo a my jsme jen horko těžko hledali skuliny, jak se přes soupeřovu zónu dostat ke koši. Avšak vítězství jsme stále drželi pevně ve svých rukách a nepřipustili jsme žádné výraznější drama. Nakonec jsme tedy zvítězili v poměru 67:79.

Sršni Písek vs. Beksa Pardubice 100:60
Body: Dvořák a Hřebík po 13, Janů 11, Vlček 6, Šrámek 5, Rolenc 4, Kret a Provazník po 3, Fidler 2.

V neděli nás čekal o poznání kvalitnější soupeř. Tentokrát jsme zavítali na palubovku Sršňů Písek. Tomuto soupeři jsme měli co vracet, jelikož nás v úvodním utkání sezóny na domácí palubovce porazil. Úvod zápasu jsme ovládli a brzy jsme se dostali do vedení. Pokusy Písku o celoplošný presink, kterým nás dokázali porazit právě v domácím utkání, jsme dokázali dobrou kombinační hrou odvrátit, nicméně i tak dokázal soupeř do konce první čtvrtiny zápas vyrovnat a dokonce se dostat do vedení 27:25. Od začátku druhé čtvrtiny však už bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Bohužel to bylo družstvo domácích Sršňů. Písečtí se zatáhli do zónové obrany, na kterou jsme nenašli lék a někdy až zoufale jsme se snažili odstřelovat koš z dálky. Výsledek zápasu tak pro nás byl více než krutý. Podlehli jsme domácím 100:60.

(U14) Šnůra 0-17 zhatila naděje na výhru

Beksa Pardubice vs. Basket Litomyšl 53:80
Body: Bílek 12, Vondráček 11, Vitvar 8, Fiedler 7, Fecko 5, Chimiák 3, Kment, Hřebík a Klimeš po 2, Barcal 1.

Sobotní zápas s Litomyšlí začali obě družstva s velkým nasazením a touhou zvítězit. První čtvrtina skončila za stavu 14:14 a vypadalo to, že utkání bude jedná velká bitva až do konce. A asi by tomu tak i bylo, nebýt prvních 4 minut následujícího dějství. Začátek 0:17 mluví za vše. Chyby ve všech aspektech naší hry dostaly soupeře na koně. Doslova si nás osedlali. Soupeř vytáhl obranu, my se zalekli z čehož plynulo obrovské množství zbytečných ztrát, které soupeř tvrdě trestal ! K tomu se i na útočné straně nedařilo proměnit jakékoli zakončení. A možností bylo mnoho a ne nějak složitých. Z dálky jsme se prosadit také nedokázali a náskok, který si soupeř vytvořil se nám smazat nepodařilo. Poslední čtvrtinu pak bylo rozhodnuto a prostor dostali všichni hráči.

Příčinou naší střelecké impotence mohla být absence poloviny družstva během celého týdne, kteří byli na lyžařském výcviku. A z něj pomalu přijeli na zápas. Na druhé straně bych vyzvednul skvělou úspěšnost hostujícího družstva, které minulo odkudkoli jen sporadicky a předváděli po celý zapás velmi pěkný basketbal. Ani za mé kluky nešlo vůbec o nějakou ostudu. Nemohu říct, že by jsme byli nějak horší, jak ukazuje výsledek. Bohužel úsek ve druhé čtvrtině a tristní úspěšnost zpod koše rozhodly o celkem jasné výhře soupeře.

Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 108:65
Body: Fiedler 20, Chimiák 13, Kment a Fecko po 12, Vondráček a Barcal po 11, Vitvar 10, Novák 8, Klucký 5, Bílek 4, Malý 2.

V neděli přijel poslední tým tabulky ze Svitav. Tady jsme byli po celý zápas jasně lepší a soupeře přehrávali rychlou a jednoduchou hrou. Víc jak polovinu zakončení jsme dávali z přečíslení. Naše úspěšnost oproti sobotě už byla o poznání lepší, obrana fungovala jak měla a tak o vítězi bylo jasno.

(U12) Čtyři zápasy - čtyři výhry

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli 64:28
Body: Kolík 10, Charvát 8, Zdobinský 8, Provazník 6, Novák 6, Knol 6, Bílek 5, Kalhous 5, Lejsek 4, Votava 2, Pokorný 2, Panuška 2

V sobotu se naši mladší minižáci utkali v druhém kole kvalifikace na mistrovství republiky s týmem Královských Sokolů. Pardubičtí do zápasu vlétli s obrovskou energií a po 5 minutách za stavu 14:2 bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Začátek druhé čtvrtiny se vyvíjel podobně. Hráči druhé pětky potvrdili nadvládu na hříšti sérií 10:0 navýšili skóre na 28:7. V druhém poločase se hra zvolnila a byly vidět zajímavé akce na obou stranách. Individuálně stojí za pochvalu skvělá obrana Ondřeje Bílka, který když bude útočit s takovou energií s jakou, brání tak bude ještě platnějším hráčem.

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli 79:29
Body: Charvát 18, Zdobinský 12, Votava 10, Provazník 9, Kolík 6, Bílek 6, Lejsek 4, Knol 3, Panuška 2, Procházka 2, Kremlík 2

Druhé utkání začala Beksa bez energie. Bodově držel první čtvrtinu Ondra Charvát, který v ní nastřílel 12 bodů. Špatnou čtvrtinu odehrála druhá pětka, která vyhrála pouze 10:6. V poločase svítilo na tabuli skóre 35:16. Na začátku druhého poločasu naši kluci zabrali a vyhráli ho 12:3, tím rozhodli o vítězi zápasu.

SŠB Pardubice vs. Beksa Pardubice 55:86
Body: Lejsek 20, Kolík M. 18, Bílek 14, Zdobinský 8, Knol 6, Pokorný 4, Charvát 4, Kalhous 4, Novák 4, Provazník 2, Kolík J. 2

Neděle odehrála Beksa další dvě důležitá utkání v kvalifikaci na Mistrovství ČR. Soupeřem mu byli kluci se SŠB Pardubice. Do městského derby hráči Beksy nastoupili nervózně. Největším problémem byly zbytečné ztráty. Hodně míčů jsme nevynuceně hodili do rukou soupeři. Po vyrovnané první čtvrtině (14:19 z pohledu SŠB) přišel zlom. Druhá pětka vlítla na hráče SŠB ve velkém stylu a ovládla druhé dějství 11:28. Za pochvalu stojí výkon Huga Lejska, který vládl pod oběma koši a nakonec se dostal na 20 bodů. Celý druhý poločas se odehrál bez obrany (30:39 z pohledu SŠB). Nakonec jsme byly rádi za výsledek 55:86, protože naši kluci nepředvedli svoje maximum.

SŠB Pardubice vs. Beksa Pardubice 35:79
Body: Kolík M. 15, Zdobinský 14, Knol 12, Provazník 8, Charvát 5, Bílek 4, Kalhous 4, Kolík J. 4, Lejsek 4, Panuška 2, Novák 2, Pokorný 2, Fecko 2, Procházka1

Po rozhovoru trenérů a hráčů v šatně jsme do druhého utkání vstoupili koncentrovaněji. Zaměřili jsme se hlavně na obranu. První pětka odehrála skvělou úvodní čtvrtinu a vypracovala pohodlný náskok 22:8. Druhá pětka náskok udržela, ale zbytečnými chybami ho nenavýšila. Stav v poločase 20:34 naznačoval, že ještě není konec. Hřebíček do rakve zasadili hráči Beksy ve třetí čtvrtině, kterou po výborném výkonu vyhráli 26:4. Poslední čtvrtina se jenom dohrávala. V dobrém světle se představil Matěj Kolík, který svou rychlostí v útoku škodí všem týmům v soutěži. Kluci si zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Vedle světlých momentů však byly i horší úseky hry, kterých se musíme vyvarovat a hrát stabilně celý zápas.