(U15) Žáci se začínají basketem bavit a soupeřům v  „soutěži útěchy“ ho naopak trošku znechucovat

Beksa Pardubice vs. BK Vlci Žďár nad Sázavou 89:33
Body: Hřebík 27, Fiedler 17, Kysilka 11, Bílek 10, Kment 8, Holub 7, Vitvar 7,Fecko 2, Chimiák 0, Krejčík 0.

V době mezi druhou a devátou minutou domácí hráči nepovolili  docílit vlčatům ze Žďáru ani bod, a protože jich sami zaznamenali 17, odskočilo skóre na 21-4 a zbytek zápasu byl už pouze otázkou konečného rozdílu skóre. Domácí předváděli  v jakékoli sestavě na hřišti dívatelnou  produkci,  v níž  nejvíc vynikal výborný střelecký výkon Tomáše HŘEBÍKA, který zasazoval svoje střelecké pokusy do koše hostí s takovou samozřejmostí, jakou bychom chtěli vidět vždy a od všech hráčů. Velmi dobře a s nebývalou chutí ale hrála celá desítka přítomných borců. Škoda že jsme na to museli čekat půl sezóny…

Beksa Pardubice vs. BŠM SAM Brno 102:63
Body:Fiedler 18, Holub 18, Hřebík 16, Vitvar 11, Bílek 8, Kment 8, Krejčík 7, Chimiák 4, Fecko 2.

První poločas byl z našeho pohledu tím úplně nejzdařilejším vystoupením  týmu v této sezóně. Rychlost, kombinační nápaditost, dobré zakončení i zejména zpočátku velmi dobrá obrana soupeři nedávaly šanci pomyslet na konečný  úspěch v tomto utkání. Skvělá byla zejména úvodní pětiminutovka, v níž základní sestava HOLUB – BÍLEK – HŘEBÍK – FIEDLER – KYSILKA, prakticky neudělala zásadní chybu a získala vedení 20 – 4. Po prostřídání příliš neklesla kvalita útočné fáze, ale poněkud prostupnější  již byla ta obranná  a tak soupeř přece jenom opticky vyrovnal hru.  To se projevilo v počtu obdržených bodů, nikoli však na rozdílu skóre, který měli naši hráči pod spolehlivou kontrolou od začátku do konce utkání. Teprve nyní nás může mrzet nepostup do extraligy, protože při současné výkonnosti týmu bychom v ní mohli hrát  důstojnou roli.  Ale nárůst výkonnosti hráčů i týmu jako celku nás pochopitelně hodně těší.

(U13) Kvalifikace na NF jako příprava na závěrečnou část sezóny

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli 70:35

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli 86:38

V sobotu 22. 2. nás čekali odvetná utkání v rámci kvalifikace o NF 2020. Tím, že NF pořádáme, máme účast jistou a Královští sokoli jako druhý celek také. Šlo tak pouze o přeměření sil a ukázání aktuální formy.

Nad naši formou visel otazník, jelikož jsme téměř měsíc nebyli kompletní a celý leden nás trápila velká marodka. Ze základní sestavy nám chybělo 8 borců!! V kompletní sestavě jsme se na tréninku sešli až den před utkáním. Pevně věřím, že se nám toto manko dožene dotrénovat a nebude nás brzdit v další části sezóny.

Zápas začal ve velmi dobrém tempu, na týmu byla vidět velká namotivovanost a chuť bojovat. Velmi rychle jsme šli do vedení o 10b., dobrý začátek zápasu měl především O. Charvát, který se vrátil po zlomenině nártní kůstky a ukázal, že basketbal hrát nezapomněl. Naopak brzy musel vystřídat kapitán H. Lejsek, který nebyl správně koncentrován a dostával se zbytečně do těžkých situací. Konec čtvrtiny dobrý ovšem nebyl a dovolili jsme soupeři spoustu snadných košů. Zápas byl celou dobu v naší režii, avšak měli jsme velmi často hluché pasáže, kdy jsme nevěděli co a jak, v útočné hře se projevila dlouhodobá absence a v obraně lenost! Někteří borci by měli začít hrát pro tým a nesoustředit se na statistiky.

Druhý zápas jsme vůbec neodstartovali dobře, a soupeř vedl 0:6, v tu chvíli kluci po důrazné rozmluvě zapnuli vyšší obrátky a čtvrtinu vyhráli 19:7. V podobném tempu jsme pokračovali až do konce utkání a zvítězili 86:38. Pozitivní bylo také zapojení O. Bílka. Hra se posunula o úroveň výš a to především na obranné polovině, kdy jsme sokoli trápili zejména v přechodu. I tak, jsme ale bohužel neukázali 100% výkon.

Nyní nás čeká trénink, zlepšit se musíme téměř všude. Doufám, že kluci začnou pracovat mnohem lépe a soustředěněji a vyhnou se nám nemoci a zranění.

(U11) "Výlet" na Vysočinu byl velmi vydařený

BK Havlíčkův Brod vs. Beksa Pardubice 22:127
Body: Kolík 20, Paulíček 19, Obršál 18, Boháček 16, El Jirafi 12, Hemerka 11, Kozák 6, Fiedler 5, Černý 4, Muller 4, Doležal 4, Motl 2, Wolf 2, Pokorný 2, Sládek 2.

Sobota brzo ráno, sraz v 6:45 a odjezd do Havlíčkova Brodu. Cesta byla v pohodě a tak jsme již před 8 hodinou vstupovali do haly, kde prozatím nikdo nebyl. Chvíli to vypadalo, že přeložené utkání z původní neděle na sobotu týden předem byl nějaký žert. Naštěstí nebyl a hrálo se. Už při rozcvičení bylo na klucích znát, že se těší. Stejně jsme rozjeli i zápas. První pětka Fiedler, Kolík, Paulíček, Obršál, Wolf začala perfektně, během prvních 3 minut si vypracovala náskok, takže mohl začít klasický hráčský kolotoč. Jedeš na plno, nemůžeš, vystřídáš, za chvíli jdeš zpátky. A zahráli si všichni. Druhá pětka ve složení Hemerka, Boháček, Motl, El Jirafi, Černý pokračovala ve výborném výkonu z předcházejících zápasů, a i oni brzy přešli v kolotoč, což vedlo k tomu, že si obstojně zahrálo všech 16 členů zájezdu, a dokonce se na výsledku podílelo již 15 kluků.

BK Havlíčkův Brod vs. Beksa Pardubice 10:117
Body: Paulíček 30, Fiedler 14, Obršál 12, Boháček 10, Černý 10, Hemerka 10, Doležal 8, Kolík 6, Motl 5, El Jirafi 4, Wolf 4, Muller 2, Sládek 2.

Řekli jsme si, že na ně vlítneme, budeme hrát zodpovědně a kolektivně. Všichni plnili, co jsme si řekli a hráčský kolotoč opět fungoval. První 3 čtvrtiny jsme nedostali ani koš, všichni kluci makali jak v útoku, tak v obraně. Výborný výkon předvedl Paulíček, poprvé v sezóně 30 bodů. Opět přibylo více pěkných akcí, kdy míč šel z ruky. Každý hráč se zapojil. Nejlepší hru předvádíme, když hrajeme bez driblinku. Viditelné zlepšení ve hře projevují všichni, obzvláště pak z obou zápasů vyzdvihnout:  v sebedůvěře Obršál, technice a obraně Černý, spolupráci El Jirafi, Wolf výborně sekundoval v první pětce, uklidnění na palubovce Doležal. Ale pochvalu za oba zápasy zaslouží všichni.