(U23) Velmi dobrý výkon před domácím publikem

Beksa Pardubice vs. SKB Zlín 90:73
Body: Svoboda 20, Brožek 13, Tkadlec 12, Potoček 12, Výcha 9, Němec 9, Nalevanko 7, Petric 6, Meisner 2.

Utkání se Zlínem mají dlouhodobě podobný ráz, dravé mládí proti zkušenosti a výškové převaze. Stejné to bylo i tento pátek v hale na Dukle. Hned od úvodních minut jsme se snažili být co nejagresivnější v obraně, stálý tlak na hráče s míčem, nepustit jednoduchou přihrávku a stále být v těsném kontaktu s expardubickým pivotem Tomášem Vošlajerem. To se nám dařilo a v úvodní čtvrtině to znamenalo vedení + 6. Ve druhé kvartě však hosté postavili „zónku“a my vypadli z útočného rytmu. Nebyli jsme dostatečně trpěliví a špatně jsme volili střely, jediné co nás drželo  byl rychlý protiútok. Na všech bylo vidět velké odhodlání utkání nepustit  a  tak ve druhém poločase jsme předvedli útočný  uragán ,což znamenalo nastřílených 59 bodů. Základem byla velmi dobrá obrana a z ní pramenící rychlé protiútoky. Celkem 34 bodů z této herní činnosti je docela dobré  číslo . Jen tak dále.

V utkání byly vidět skvělé individuální výkony nejen střelecké, ale i obranné a při doskoku. Hlavní však byl velmi dobrý týmový projev. Dokázali jsme si vyhovět v útoku, pustit míč rychle z ruky a i v obraně si pomoci. Za to patří uznání všem hráčům a vzkaz od Jirky Šouly staršího, „že se na to hezky koukalo“.

Další domácí utkání odehrajeme v hale na Dukle až 16.11. proti Šlapanicím.

(U19) Junioři na výhru v extralize stále čekají

Beksa Pardubice vs. USK Praha 52:69

Beksa Pardubice vs. BA Nymburk 65:67

V zápase s USK se nám bohužel hrubě nevydařil úvod zápasu. Soupeř šel rychle do vedení a hrál v naprosté pohodě. Naši hráči nebyli mentálně pŕipraveni na fyzické souboje s vyššími hráči USK a v první půlce jsme byli jenom zpožděným stínem pražských sov. Až dvacetibodový rozdíl v poločase, nás nakopl k lepšímu výkonu  a to hlavně na obranné polovině, kde jsme se v osobních soubojích ve hře 1/1 fyzicky vyrovnali hostujícím hráčům.

Do druhého utkání jsme nastoupili, tak jak jsme v sobotu skončili. Na týmu byla vidět obrovská bojovnost a touha po vítězství. Prakticky po celý první poločas jsme udržovali mírné vedení. Bohužel ani jednou se nám nepovedlo odskočit na větší bodový rozdíl. V polovině třetí čtvrtiny jsme vedli až o 8 bodů a měli jsme několik otevřených střel, kterýma jsme se mohli dostat do dvouciferného vedení. Tady jsme měli možnost soupeře zlomit a odskočit do většího náskoku. To se nám bohužel nepovedlo a do poslední části sme šli jen s nepatrným vedením. 4 minuty před koncem po dvou slepených trojkách  se dostal soupeř do vedení a nám se už nepodařilo zápas překlopit na naši stranu.

Tenhle tým nemá tolik basketbalového talentu, proto bojovnost a obranný výkon musí být naší nejzákladnejší herní charakteristikou. O víkendu jsme předvedli bojovný výkon s touhu porvat se o každý míč. Další příjemná zpráva je zapojení  Jakuba Čejku do zápasového rytmu. Po 6 týdenní pauze (výron v kotníku) se zapojil do víkendových zápasu a byl pro tým, tím správným příkladem v bojovnosti a nasazení.Dobré výkony předvedli Janata s Baťou a za nedělní nebojácný výkon musím pochválit mladého Provazníka.  Naopak u dalšího mladého hráče Vojty Kalného je vidět, že jen výborné fyzické předpoklady nestačí a do hry a tréninku, je nutné přidat i jisté zaujetí a chuť porvat se za celý tým (příklad Jakuba Čejku).

Dalším hráčem který nenaplňuje svůj potenciál je Michal Svojanovský. Jeho výpadky v koncentraci na herní výkon mu nedovolí naplno využít svůj potenciál. Pevně věřím, že bude na sobě dál tvrdě pracovat a bude pozitivním příkladem pro své spoluhráče.

(U15) Průměrný výkon doma na Holice stačil, v Holicích bohužel nikoli.

Beksa Pardubice vs. BVK Holice 67:44
Body: M. Půlpán 20 (4x3, 8 doskoků, 7 zisků), Suchomel 15 (11 doskoků), Š. Vlček 8, Procházka 6 (7 doskoků), Votava 6, Ulrych 4, Král 3, Ropek 3 (5 doskoků), Randa 2, Bobryshev 0.

BVK Holice vs. Beksa Pardubice 84:66
Body: Suchomel 24 (6 doskoků, TH 8/6), Š. Vlček 14 (12 doskoků, 6 ztrát, TH 7/2, zpod koše 17/6), Bobryshev 10 (2x3), M. Půlpán 6 (5 asistencí), Votava 6 (6 doskoků), Procházka 4 (6 doskoků), Ropek 2, Ulrych 0.

Ačkoli to na první pohled nevypadá, náš tým předvedl dva vyrovnané průměrné výkony. Zásadní rozdíl byl pouze ve výkonech rozehrávačů- zatímco v Pardubicích dominoval Marek PŮLPÁN, v odvetě jej zastínil zejména skvělou střeleckou produktivitou Radovan MRÁZEK, který naše hráče několikrát doslova zmrazil trojkou  „last seconde“. Několikrát to bylo v poslední vteřině povoleného limitu na útok, na konci třetí čtvrtiny zase před jejím koncem, kdy nesoustředěnosti našich hráčů využil ke zvýšení náskoku holických z 57-54 na 60-54, čímž vyrovnaný zápas jednoznačně naklonil na jejich stranu. Holičtí si tímto vítězstvím prakticky vybojovali účast v elitní dvanáctce soutěže pro její jarní část, naši hráči zase porážkou cestu do ní výrazně zkomplikovali. Naděje trvá, ale nyní už vede cesta pouze přes Děčín, a to pravděpodobně jedině přes vítězství nad ním minimálně o 10 bodů. Nezbývá než se pořádně připravit a za měsíc uvidíme…

(U11B) Jičínská děvčeta dominovala

BK Jičín vs. Beksa Pardubice 104:8

Nastouili jsme proti tymu na vrcholu vekove kategorie. Devcata nas převyšovala nejen vyskou ale i hráčskými dovednostmi.  Navic nam par starsich kluku chybelo pro nemoc ci prazdniny.  i presto jsme statecne bojovali, nekdy vice, jindy méně, a jen malokdy jsme byli pod velkym tlakem, ze bychom se nemohli dostat z obranne pulky. Spise to bylo dano jejich dobrou obranou na balonu, ze i ti naši nejzkusenejsi dribleri jako Bohacek a Stara měli problém přes pulku prejit a v utoku něco vytvořit. Nicmene celkove se všichni kluci snazili a i přes vysokou prohru jsme nemeli hlavy dole a občas prisla dobra nahrávka, změna smeru driblinku, naznaky obrany.

BK Jičín vs. Beksa Pardubice 95:12

Jako vždy probehlo v satne mezi zapasy kratke popovidani a ukázky, co a jak se da zlepsit. Snaha moje a Mirka navnadit a vyburcovat tym, ze se da hrat s kazdym souperem a zapas si užívat i když prohravate, zabrala. Tentokrát kluci poslouchali a snaha něco zmenit v druhem zapase byla hned videt. zacali jsme trochu vice bránit, vice se soustředit na jednotlive cinnosti a výsledek byl, ze jsme první napor odrazili a po 4 minutach byl stav 10:2. Protože ale pravidelne stridame, bylo jen otázkou casu, nez s koncentraci polevíme. Celkove jsme zahrali zajimava utkani, kluci se snazili a jako vždy mame vybornym motivacni prvek na zlepsovani do dalších treninku a zapasu.