(U23) Páteční "generálka" s Opavou a v neděli na ostro proti Mmcité Basket Brno

Páteční utkání týmu mužů do 23 let bylo už 11. kolem základní části 1.LM. Na Duklu zavítal tým Basket Opava 2010. Pomalejší rozjezd byl určitě proti trenérským plánům a zkomplikoval hned v úvodu vývoj zápasu. Beksa se trápila v první čtvrtině zejména na útočné půlce, kdy v první čtvrtina zaznamenala pouze 13 bodů. S přibývajícím časem se začal obraz hry měnit a koncentrovanějším výkonem jak na útočné, tak obranné půlce šla Beksa do vedení. Nárůstající tlak vygradoval v závěrečné části hry, kdy svěřenci Adama Konvalinky nepustili hostující tým téměř k ničemu (poslední čtvrtka 20:6). Vítězný duel navnadil všechny hráče na "adventní dárek" v podobě zápase s týmem z KNBL.

Beksa Pardubice vs. Basket Opava 2010 79:66
Body: Tkadlec 20, Brožek 13, Svoboda, Svojanovský a Výcha po 11, Petric 5, Baťa a Vondra po 4.

První adventní neděle přinesla velmi zajímavé porovnání. V rámci 3. kola Českého poháru mužů vyzvala Beksa do 23 ti let tým Mmcité Basket Brno, který hraje Kooperativa Národní basketbalovou ligu. Hráči z juniorů, kteří za "mladé muže" také nastupují, měli jedinečnou příležitost porovnat své dovednosti s profesionály. Na nasazení a touze porot se o každý míč to bylo znát. "Se zápasem musíme být spokojeni. Kluci předvedli agresivní, bojovný výkon a snad s výjimkou třetí čtvrtiny, kterou jsme nezvládli podle našich představ, jsme byli Brnu rovnocenným soupeřem" zhodnotil zápas Adam Konvalinka. Atraktivitě duelu odpovídala i velmi dobře zaplněná hala na Dukle, která hnala naše borce kupředu. Utkání skončilo poměrem 78:62 pro hostující tým, ale mladá Beksa odcházela z duelu se vztyčenou hlavou.

Beksa Pardubice vs. Mmcité Basket Brno 62:78
Body: Svoboda 16, Petric 11 bodů a 10 asistencí, Tkadlec a Brožek po 8, Baťa 6, Hřebík 5, Kalný 4, Svojanovský a Vondra po 2.