Upravit stránku

(U23) Matěj Burda předvádí v 1. lize fantastické výkony

BCM Orli Prostějov - BK VIVIDBOOKS Pardubice 58:68
Body: Burda 29, Tkadlec 17, Kalný 6, Svojanovský a Kret po 5, Půlpán 4, Provazník 2.

K jedenáctému zápasu v sezóně nastoupil tým U23 na palubovce Orlů z Prostějova . S ohledem na covidovou situaci je to poměrně slušný výkon. Po dlouhé a zasněžené cestě byl rozjezd naší družiny velmi pomalý a především domácí dvojice Klepač, Šiška dělala Bekse nemalé problémy. Poločasový výsledek 39:28 pro domácí zcela odrážel odraz hry. Do druhého poločasu vstoupili naši mladí zcela odlišně a především díky poslední čtvrtině (07:24) si Beksa došla pro šestou výhru v této sezóně.

Za zmínku stojí jistě výkony Matěje Burdy, který v 1. lize hraje ve skvělé formě. Statistiky Matěje jsou následující:

Basket Brno - BK VIVIDBOOKS Pardubice 84:57
Body: Vondráček 15, Krejčík 11, Hřebík 9, Prouza 7b a 13d, Zajíček a Vomáčka po 5, Bílek 3, Holub 2.

Tygři Brno - BK VIVIDBOOKS Pardubice 84:62
Body: Hřebík 18, Prouza 16, Vomáčka 14, Bílek 7, Holub 4, Zajíček 3.

Tým U17 má odehraných pouze sedm zápasů. Do průběhu soutěže velmi aktivně vstupuje Covid a nařízené karantény. Aby toho nebylo málo, zraněním se kadeti také nevyhýbají. Tomáš Macela tak skládá tým opravdu velmi složitě. Výjezdy do Brna tak absolvovalo 7 respektive 8 hráčů z nichž všichni nebyli 100% v pořádku. O výsledku obou utkáních bylo rozhodnuto poměrně rychle. Naše snažení, které stojí určitě za pochvalu, však srážela velmi malá úspěšnost zakončení.

(U14) Úvodní část žákovské ligy mladší žáky zatím moc neprověřila

BC Kolín - BK VIVIDBOOKS Pardubice 23:115
Body: Štěpánek 26, Janovský 15, Horák 14, Suchomel 13, Obršál 11, Urbánek 10, Kolík a Rolenc po 8, Valenta 6, Klement 4.

Skupina D žákovské ligy kategorie U14 vypadá jednoznačně. Beksa sehrála 10 utkání, 10 z nich jich vyhrála s celkovým skóre 1176:283!!! Bohužel, kvůli pandemickým opatřením, nebylo možné vyslat naše mladší žáky na turnaj CEYBL do Polska, kde by byla konkurence jistě vyšší. Svěřenci Pavla Mňuka se tak těší na další fáze žákovské ligy, které přinesou vyrovnanější zápasy.