U23 - 1. liga mužů
Basket Brno - BK VIVIDBOOKS Pardubice 87:76
Body: Burda 31 (9/6 trojky), Tkadlec 13, Novák J. 11, Svojanovský 7, Provazník a Vlček po 4, Mrázek, Kalný a Novák T. po 2.

EYBL U20
Ve středu 29. září jsme odcestovali s našim týmem na prestižní mezinárodní turnaj EYBL pro kategorii do dvaceti let do slovenské Bratislavy. Tým složený z hráčů kategorie U19 byl posílen o Tomáše Dvořáka, který již sbírá zkušenosti v A-týmu.

Inter Bratislava - BK VIVIDBOOKS Pardubice 96:73
Body: Dvořák 27, Mrázek 12, Novák J. 8, Půlpán 7, David 6, Kret 5, Mikuláš 3, Vlček a Provazník po 2, Novák T. 1.
Na úvod turnaje jsme se utkali s velmi silným domácím týmem, Interem Bratislava. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, bohužel s úvodem druhé čtvrtiny se nám soupeř začal pomalu vzdalovat. V poločase jsme tak již prohrávali o 18 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám nápor soupeře podařilo přibrzdit, avšak otěže zápasu stále drželi bratislavští pevně ve svých rukách. Zápas tedy skončil 96:73 pro domácí.

Debrecen Academy - BK VIVIDBOOKS Pardubice 59:85
Body: Provazník 17, Dvořák 16, Vlček 11, Novák 8b a 10d, Suchomel a David po 8, Novák J. 6, Kret 5, Mikuláš 4, Jelínek 2.
V druhém zápase nás čekal soupeř z Maďarska, Debrecen Academy. Již od úvodních minut jsme začali určovat tempo zápasu, což se projevilo i na skóre. Po první čtvrtině jsme vedli 25:16. V podobném duchu jsme pokračovali i v druhé čtvrtině. Rozdíl ve skóre narůstal i po změně stran. Bohužel nám v samém závěru upadla motivace a soupeři jsme tak dovolili alespoň částečně zkorigovat náš náskok. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak na tabuli svítilo skóre 85:59.

Orange Lions Academy - BK VIVIDBOOKS Pardubice 66:54
Body: Dvořák 23, Novák J. 12, Mrázek 9, David 5, Kret 3, Novák T. 2.
Ve třetím zápase jsme poměřili své síly s nizozemskou akademií Orange Lions. Do tohoto zápasu jsme vstoupili velmi dobře a po pěti minutách jsme vedli 12:6. Tento náskok jsme pak hájili po většinu zápasu. Bohužel úvod čtvrté čtvrtiny nám nevyšel podle našich představ a soupeř se dostal poprvé v zápase do vedení. Náskok si pak již uhájil až do samého konce zápasu. Finální výsledek tedy byl 66:54 pro soupeře.

Honved Academy - BK VIVIDBOOKS Pardubice 68:61
Body: Novák J. 20, Mrázek 10, Novák T. 9, Mikuláš a Provazník po 6, Vlček 4, David a Dvořák po 3.
Na závěr jsme se utkali s dalším maďarským soupeřem Honved Academy. Úvod zápasu se vyvíjel přesně opačně, než v proti Orange Lions. Brzy jsme ztráceli na soupeře 15 bodů. Nicméně zvýšenou agresivitou a kolektivním pojetím útoku jsme se brzy vrátili zpět do zápasu a do poločasu jsme skóre vyrovnali. Po poločase jsme pokračovali v naší zlepšené hře a dostali jsme se do až do 11ti bodového vedení. Soupeř však nesložil zbraně a pokusil se vývoj zápasu zvrátit zónovou obranou. Nakonec se tento tah ukázal jako vítězný. Nakonec jsme podlehli 68:61.

Z prvního kola turnaje tak odjíždíme se třemi prohrami a jednou výhrou. Odvážíme si smíšené pocity, jelikož v našich silách určitě bylo, aby poměr výher a proher byl přesně naopak. Nicméně věřím, že ze všech proher se ponaučíme a v dalším kole turnaje, jež se odehraje v maďarské Budapešti, již budeme úspěšnější. Nejužitečnějším hráčem týmu na turnaji byl vyhlášen Jakub Novák a mezi all stars celého turnaje pak byl vybrán Tomáš Dvořák.